Betlémské světlo v Rosicích

V letošním roce probíhá třicátá cesta skautů s Betlémským světlem. K této příležitosti se neuskutečnilo předávání světla ve Vídni, ale v Linci, kde celá novodobá tradice začala.

Do Lince se letos vypravil i Bejk, který se zúčastnil tamního slavnostního předání. Předání světla z Betléma v Rosicích pak už bylo plnně v režiji vybraných zástupců z našich družin. To proběhlo v pátek 21. 12. 2018 tradičně za účasti rosické farnosti a KIC.
Všech 8, za odměnu, vybraných zástupců (Ještěrka, Barča, Verča, Amča, Pepa, Popotácel, Myšák a Cože) se sešlo už hodinu před začátkem na faře. Doladili jsme detaily a přesunuli se na Palackého náměstí, vše si pohodlně nachystat.
Kluci se hned pustili do práce a ochotně všem kolemjdoucím zapalovali jejich vlastní svíčky. Kdo si vlastní zapomněl, nemusel litovat. Podle našeho hesla BUĎ PŘIPRAVEN, jsme byli připraveni a měli jsme v záloze spoustu náhradních svíček. Holky se zase věnovaly předání pohlednic a razítek s tématikou Betlémského světla a nabízely perníčky, které společně začátkem prosince upekly.
Akce přilákala několik desítek lidí, kteří si užívali předvánoční atmosféru. Ta byla provoněna teplým punčem a krásně dokreslena zpěvem koled vystupujících souborů.
Jediné, co se v závěru trochu pokazilo, bylo počasí. Začal padat déšť se sněhem a foukal i slušně stuedný vítr, takže se všichni raději vydali do tepla svých domovů.

Jsme rádi, že jsme se mohli opět přispět svou troškou do mlýna a podílet se na předání poselství Betlémského světla i do rodin rosických občanů. Děkujeme i všem našim členům, kteří přes rozmary počasí vydrželi až do konce.

A s jakým poselstvím Betlémské světlo letos přišlo? Zde je:

„Mír potřebuje rozmanitost – společně pro tolerantní společnost“ a odkazuje na klíčovou myšlenku zakladatele skautingu lorda Roberta Baden-Powella. Betlémské světlo v tomto může pomoci jako jeden ze symbolů míru a porozumění mezi národy.

Přejeme krásné Vánoce a úspěšný vstup do nového roku.