Brněnský western aneb oddílová výprava na Lesnou 23.-25.9.2016

11. 10. 2016

Koncem září se rosický oddíl Esox přesunul do městečka Black Side, které se nacházelo v brněnské Lesné. Na všechny účastníky čekaly nástrahy divokého západu. Už v pátek večer se stali aktéry několika zločinů. Někteří jako pachatelé, jiní zase jako ctihodní občané. Společnými silami jsme záhadné zločiny úspěšně vyřešili a výrazně tak pomohli místnímu soudci. Na oslavu jsme pak zpívali oblíbené písničky při konzumaci dobrůtek, které nám nachystaly naši rodiče.

Protože ani na divokém západě není radno zahálet, je potřeba být fit už od rána. Rozcvička tak byla nevyhnutelná. Následovala výborná snídaně a po ní prosby místního šerifa o pomoc uchránit městečko před nájezdy nesmiřitelných indiánů. Z toho důvodu si každý nový pomocník šerifa vyrobil svou vlastní šerifskou hvězdu a mohl se vydat vstříc dalším dobrodružstvím.

Skauting je sice o něco mladší než doba, do které jsme se přenesli, ale ověřili jsme si, že skauti by dokázali obstát i v těchto případech a šerif pomoc rosických skautů velmi přivítal a ocenil.

Neděle se nesla v příjemné náladě díky dobře vykonané práci a smysluplně strávenému času. Všichni se zapojili do úklidu městečka a poté se vydali na dalekou cestu zpět do Rosic.

Všem odvážným pomocníkům i vedoucím děkujeme za účast a už se těšíme na další společné chvíle.

Zvláštní dík patří Housence, která tuto akci připravila společně s Klárkou z Kopřivnice a Márinkou z Viničných Šumic v rámci jejich projektu na čekatelském kurzu Trinity. Má tak splněny už téměř všechny podmínky, aby tuto důležitou skautskou kvalifikaci získala a byla z ní tak ještě kvalitnější vedoucí našeho oddílu. 🙂

Fotky z akce najdete ve fotogalerii na rajčeti.