Expedice Perseidy 2019

Nápad vyrazit pozorovat noční oblohu nebyl až tak úplně z naší hlavy. Spíše právě naopak – dostali jsme ho za úkol. V rámci plnění předzávodního modulu celostátního kola Svojsíkova závodu jsme dostali následující zadání…

Varianta první – uspořádejte noční výpravu (minimálně dvanáctihodinovou) za město na nějaké odlehlé nerušené místo, kde budete moci pozorovat nějaký zajímavý jev na noční obloze. (V průběhu prázdnin je takových příležitostí mnoho od Perseid až po měsíční úplňky.) Účastnit se musí nadpoloviční většina družiny. Výstupem bude zápis o výpravě obsahující informace o pozorovaném jevu včetně toho, jak vzniká, (vhodné bude doplnit ho i fotografiemi nebo kresbou), který bude převedený do PDF a zaslán k nám v požadovaném termínu. Název dokumentu bude ve formátu: vyprava_stredisko_kategorie_nazev druziny (Příklad: vyprava_brno_divky_sedmikrasky)

A jak to dopadlo? Mrkněte do přiloženého zápisu.. Určitě se pobavíte.. 🙂

Perseidy 2019

Dalším úkolem bylo vytvořit videomedailonek, který naši družinu představí. Tak se pohodlně usaďte, začínáme:

Jeleni