Jak Neonky a Sovičky pekly perníčky

Už v loňském roce se nám osvědčilo využít naše děvčata k přípravě drobného občerstvení na Betlémské světlo v podobě chutných skautských perníčků. Letos tato akce připadla na první adventní neděli. Holky se sešly v hojném počtu a s vervou se pustily do příprav.

Nejprve se rozdělily na poloviny, aby se u trouby příliš netlačily. První část se pustila do rozvalování, vykrajování, pečení a potírání perníčků pod vedením zkušených pekařek Housky a Katky. Druhá polovina se připravovala na svou pečící část tréninkem, v posední době v našich dívčích družinách velmi oblíbené, akrojógy a hraním dalších oblíbených her, které si přichystala Palačinka s Natálkou.
V druhé části nedělního odpoledne se holky prostřídaly.
Perníčků napekly opravdu hromadu. Moc se povedly. A nám už nezbývá nic jiného, než se těšit, až se do nich při předávání Betlémského světla pustíme.

Neonky a Sovičky, děkujeme vám. 😉