Jaký byl začátek roku 2019?

Na první pohled by se mohlo zdát, že pomalý a ne příliš aktivní. Naštěstí tomu tak nebylo. Pilně jsme se věnovali přípravě na Svojsíkův závod a na únorový Den zamyšlení, který je tradičně v duchu soutěží s uzlovací tématikou.

V rámci Mise Svojsíkův závod se skautské družiny, Neonky a Jeleni, realizovaly při výrobě ptačích krmítek. Tento úkol nakonec nebyl tak jednoduchý, jak se zprvu zdálo. Každopádně se s ním obě družiny popraly statečně a výsledkem jsou krásná krmítka, která slouží svému účelu, pověšená na farním ořešáku. Důkazem je i sbírka fotek hodujících ptáků.

Dalším úkolem bylo postavit co největší věž ze sirek. Trénovat jsme mohli libovolně dlouho, ale ostrý pokus jsme měli jen jeden. Ten se lépe podařil Jelenům. Neonky se blížily k podobně dobrému výsledku, ale těsně před koncem časového limitu jejich věž spadla. Bylo vidět, že se v nich mísí smutek s naštváním, ale taková jsou pravidla a někdy je potřeba zkousnout i nezdar. Však to určitě napraví v některém z příštích úkolů.

Posledním aktuálním úkolem bylo googlování, při kterém družiny zjišťovali různé informace. Třeba jak se svahilsky řekne večeře nebo jakou melodii si píská Bobek z večerníčku Bob a Bobek v epizodě U Pumpy. 🙂

Konstatuji, že se oběma družinám zatím daří plnit všechny zadané úkoly a po šestém z nich si drží příjemnou pozici do patnáctého místa z cca osmdesáti zapojených soutěžních družin.

V průběhu února čeká naše skautky a skauty čekají dva náročné úkoly. Za prvé z jednoho kusu polena o průměru 20 cm a délce 30 cm rozdělat oheň a co nejdéle ho udržovat a za druhé si naplánovat výlet, který bude později také realizován. Cílem bude navštívit co nejvíce míst dle konkrétního bodového ohodnocení. Tak snad půjde vše podle plánu.

V lednu se dostalo také na několik individuálních akcí. Cože úspěšně absolvoval brněnský rádcovský kurz Helianthus a Palačinka s Otesánkem se zúčastnili Žirafy – zážitkového setkání pro rádce. O těchto akcích více v samostatných příspěvcích, s postřehy samotných účastníků.

Marcel

PS: Fotky z výroby krmítek jsou v galerii na rajčeti.