30/05/2019

Jeleni

Nazdar!!

Vítej v zákoutí našich oddílových stránek, které se věnují naší chlapecké skautské družině Jelenů.

Oficiálně jsme vznikli v roce 2018 rozdělením koedukované skautské družiny Ježků. K holkám se tehdy přidaly odrostlé světlušky a vytvořily družinu Neonek a k nám přišla odrostlá vlčata a společně jsme založili družinu Jelenů.

Proč Jeleni? Odpověď není složitá. Shodou náhod se k nám dostala skautská stezka člena rosické skautské družiny z roku 1947. Přišlo nám jako super nápad navázat na více než 70 let starou historii a pojmenovat se stejně, jako se jmenovala tehdejší skautská družina. Tedy Jeleni.

Pokřik: Podobně jako název našeho oddílu, i náš pokřik vychází z latiny. A protože v jednoduchosti je síla, zvolili jsme tuto krátkou variantu.:

Cervus – servus!

A kdo všechno my Jeleni jsme?

V roce 2018/2019 je nás deset: Otesánek, Balvan, Cože, Mates, Opičák, Myšák, Štěpa, Popcorn, Kořen a Shifu.

Všichni jsme z Rosic a blízkého okolí:

V rámci přípravy na celostátní kolo Svojsíkova závodu 2019 jsme si připravili následující medailonek družiny:

Otesánek je náš družinový rádce, letos rádcuje první rok. Schůzky s ním nejsou špatné, ale má se ještě hodně co učit. Absolvoval úspěšně rádcovský kurz Pyramida. Je sportovně nadaný, hraje florbal a rekreačně různé míčové sporty. V září bude nastupovat na střední školu. Letos ho čeká světové skautské jamboree v USA.

Balvan náš poslední gymnazista, který letos absolvoval radcovský kurz Koblížek až v libereckém kraji. Vlastní řidičák na motorku a rad se tím chlubí. Ze sportů se nejraději věnuje florbalu a ping pongu.

Cože se v létě chystá na jamboree v Americe. Absolvoval Radcovsky kurz Helianthus, který vřele doporučuje. Rád (falešně) zpívá, kreslí a čte. Svůj sportovní (NE) talent kompenzuje zápalem. Většinou je z naší družiny ten nejméně zapomenutelný.

Matěj další z trojlístku našich gymnazistů. Chystá se na jeden z brněnských Radcovských kurzů. Nejraději však paří hry na počítači. Příští léto se vypráví na EJ do Polska.

Opičák je mladý nadějný gymnasta, který objíždí celostátní soutěže. Učí se hrát na kytaru a ze všeho nejraději má letní tábor. Příští léto vyrazí na EJ do Polska.

Myšák je taky mladší člen družinky. Miluje jízdní řády, chodí na gymnazium, nejvíc ho baví matematika. Je to vlastně takový mozek naší družiny. Příští léto bude také členem naší výpravy na EJ do Polska.

Štěpán je benjamínek naší družiny. Rád se směje a nasává zkušenosti od starších skautů.

Popcorn se aktivně věnuje karate. Hodně ho baví různé pohybové aktivity, především typu parkour.

Kořen je jeden z mladších členů naši družiny. Dříve hrál tenis, teď se více věnuje florbalu.

Shifu je náš nejmladší člen. Chodí do karate a více než přemýšlení ho baví různé běhací hry.

Marcel je zástupce vedoucí oddílu a taky náš patron a rádce. Většinou na nás dohlíží a dobře nám radí. Sem tam nás musí do něčeho popohnat, ale vždy to myslí dobře a máme ho rádi. 🙂