Nový absolvent rádcovského kurzu Helianthus

A máme tu další důkaz, že na sobě tvrdě makáme. S radostí oznamujeme, že Martin Šabacký (Cože) úspěšně absolvoval brněnský rádcovský kurz Helianthus, který už od podzimu navštěvoval. 

Cožemu gratulujeme a přejeme mu mnoho skvělých rádcovských zážitků nejen se svou vlčáckou družinou Gepardů. Na závěr jsme ho poprosili o krátké shrnutí kurzu pro budoucí začínající rádce nejen našeho oddílu.

Tady je krátké poohlédnutí zatím, co mi kurz dal nebo naopak vzal. 😀 Celý kurz se skládal ze tří víkendovek a dvou přednášek, já byl kvůli zranění jenom na jedné.

Celý kurz nás prováděly hry na téma cestování časem, tyto hry byli příjemné zpestření programu oproti přednáškám. Ovšem ani přednášky nebyly nějak extrémně hrozné, každá byla o něčem jiném a za den jich bylo okolo čtyř. Program byl nabitý od rána někdy až do noci. Za celý kurz jsme psali tři testy, z toho jeden velký na posledním víkendu.

Celý kurz zaplnil kapacitu účastníků za hodinu, čili jsem měl poměrně štěstí, že jsem se dostal do dvaceti osmi šťastlivců. Kurz nás ale dokončilo jen dvaadvacet. Někteří odešli z osobních důvodů, ale někteří nesplnili kritéria k udělení rádcovského dekretu. Čili kurz absolvovali neúspěšně. Já kurz absolvoval úspěšně a byl mi udělen rádcovský dekret.

Vedoucí na kurzu byli super! Se vším člověku poradili, pomohli mu a snažili se všemožně nakopnout člověka k rádcování. Což bylo super!

Na kurzu byli povětšinou Brňáci, jen pár lidí bylo z okolí. Ale byli jsme/jsme pohodová parta, která šla na kurz se stejným záměrem. A to stát se nebo být lepším rádcem.

Na kurzu jsem si osvěžil základy zdravovědy, základy hospodaření, zopakoval si historii Junáka, přiučil jsem se něco o výchově benjamínků a hlavně došlo mi, proč chci být rádcem a proč pomáhám s vedením vlčat.

Největším „strašákem“ kurzu byl náš „skrz“. Seznam úkolů, které musel každý účastník splnit a nechat si podepsat vedoucím. Nakonec to s ním nebylo tak divoké a zvládl jsem ho. 😀 Největším překvapením byla možnost navštívit schůzku v jiném oddíle, byla to příjemná zkušenost.

Na celém kurzu jsme zažili dvě „krizovky“, o kterých ale nesmím mluvit. Byli ale pecka.

Na Helianthus bych doporučil jet rádcům, kteří neví, co od rádcování čekat. Vedoucí vás krůček po krůčku zasvětí do tajů vedení družinky. Naučíte se jak zvládnout „nekomfortní situace“. Ovšem musíte prokázat snahu, nesmíte se na nic vybodnout nebo to udělat jen tak na oko.

Helianthus jsem si užil, dal mi do začátku motivaci a rady jak dělat to co dělám lépe a efektivněji. Určitě bych na něj doporučil jet všem začínajícím rádcům, jako jsem já. 😀

Toto by bylo mé shrnutí. Doufám, že jsem tímto pomohlo někomu, kdo si vybírá rádcovský kurz.

 

Cože