Oddílové uzlování 25.02.2018

4. 3. 2018

Poslední únorovou neděli se celý náš oddíl sešel na již tradičním oddílovém uzlování. Tentokrát ale mělo příchuť něčeho nového. Tím novým byla dvojice vedoucích, která si pro tuto akci přichystala program a také nás celou akcí provedla. Jednalo se o Palačinku a Otesánka, kteří tento úkol měli zadaný v rámci plnění rádcovského kurzu.

Sešli jsme se ve 13:30 v prostorách SVČ. Přesto, že krásně svítilo sluníčko, byla pořádná kosa a nikomu se venku čekat nechtělo, tak jsme se přesunuli do zádveří, kde jsme čekali než všichni dorazí.
Konečný počet účastníků se zastavil na čísle 37. A kdo všechno tedy přišel?

Ze Soviček to byly Barča, Němi, Čmelda, Fafi, Maky, Ještěrka, Rozinka, Verča, Hruška, Linka, Sára, Troška a Zuza (13).
Z Gepardů dorazili Pokémon, Dino, Štěpa, Shifu, Smíšek, Radovan, Hokejka, Vojta a Panda (9).
Z Ježků přišli Cože, Popcorn, Kořen, Opičák, Myšák, Matěj, Natka, Amča a Palačinka s Otesánkem (10).
A z vedoucích se zúčastnili Houska, Adept, Katka a Marcel s Viky (5).

Protože se v tak hojném počtu nepotkáváme často (v letošním školním roce to nyní bylo po třetí), jako první jsme si zahráli pár her na procvičení přezdívek členů ostatních družin. Ne všichni dokázali všem přijít hned na jméno. 🙂

V těchto dnech, konkrétně 22. února slaví skautky a skauti na celém světě tzv. Den zamyšlení. Jedná se o mezinárodní svátek přátelství. V tento den se narodil zakladatel skautingu sir Robert Baden-Powell a jeho žena Olave. Oba dva, v podobě Otesánka a Palačinky se za námi v neděli došli podívat a při té příležitosti nám i pověděli, jak to všechno se skautnigem začalo.

Následně jsme se rozdělili na dvě části. Jedna šla hrát hru s Olave a o druhou se zase postaral Robert. Ježci si zahráli akční hru na obyvatele a dobyvatele, Gepardi se Sovičkama se snažili oloupit vedoucí o velmi cenné zboží. Abychom si užili i trochu čerstvého a v tomto případě i mrazivého vzduchu, přesunuli jsme se ven, zahrát si hru na šašky a krále, což byla trochu náročnější vybíjená.

Po této aktivitě nastal správný čas na porovnání uzlařských dovedností. Každý měl za úkol v co nejkratším čase uvázat uzlovací štafetu a alespoň trochu se vyrovnat Robertovi a Olave. Štafeta spočívá ve správném uvázání šesti základních uzlů. Kdo si nebyl jistý, že je všechny umí, měl možnost na místě to dohnat tréninkem pod dohledem někoho zručnějšího. Musím většinu našich členů pochválit. Až na vyjímky byli schopni celou štafetu bez problémů zvládnout. Zde uvádím nejlepší tři uzlaře z jednotlivých družin (časy v závorkách jsou v min:s):

Sovičky: 1. Rozinka (0:54), 2. Ještěrka (0:59), 3. Fafi (1:18)
Gepardi: 1. Štěpa (1:30), 2. Shifu (1:41), 3. Dino (2:13)
Ježci: 1. Opičák (0:52), 2. Matěj (0:59), 3. Natka (1:08)

Abychom zase trochu rozproudili krev, čekala nás ještě jedna běhací hra venku. Tentokrát jsme si navzájem kradli šátky umístěné vzadu za pasem jako ocásky.

Čas byl neúprosný a z naší čtyřhodinové akce velmi svižně ukrajoval. Na konci nám Otesánek s Palačinkou vyšetřili místo pro tzv. družinovou chvilku, aby si každá družina mohla celou akci zhodnotit nebo si jen tak na chvíli popovídat a probrat vlastní záležitosti.

Poté jsme se rozloučili družinovými pokřiky a vyrazili za svými rodiči.

Za sebe hodnotím akci velmi pozitivně a pochvala jde také za Palačinkou (Olave) a Otesánkem (Robertem). 🙂 Ti svou roli zvládli bravurně. Díky.
Zdá se, že se nám noví vedoucí pomalu, ale jistě formují. 🙂

Fotky jsou k nahlédnutí v naší galerii.

Zapsal Marcel