Podzimní víkendovka Neonek a Jelenů

V polovině října proběhla podzimní víkendová akce našich skautek a skautů. Ti se vydali objevovat krásy blízkého brněnského okolí, do lesů poblíž Lelekovic.


Prožili jsme víkend plný her, zábavy i zamyšlení, navíc doprovázený krásným podzimním počasím. Více pro nás zapsala Marika: 🙂

Jak jsme chytali lelky – verze 2.0

Po roce (po roce a půl – pozn. redakce 🙂) se náš oddíl opět vydal na víkendovku na skautskou základnu Strážná u Lelekovic. Naše početná výprava starších skautů a skautek v pátek 18. října vyjela autobusem a poté vlakem do Lelekovic a pak se nám zdárně podařilo vyštrachat do kopce k základně. Tam jsme ještě počkali na pana správce, který nám otevřel a pak už jsme se mohli ubytovat.

Většinu programu pro nás chystala Neonka Palačinka a Jeleni Otesánek, Balvan a Cože. V pátek jsme po družinkách kreslili mozky a do nich jsme psali, co považujeme za důležité vlastnosti, v sobotu jsme šli na výlet po okolí (při němž jsme někteří zbloudili v temném lese alá Jeníček a Mařenka, ale nakonec jsme se i zdárně našli J), hráli jsme nejrůznější hry na pohyb i na přemýšlení, v rámci programu s družinovými rádci jsme si naplánovali akce na celý rok, Otesánek vyhlásil soutěž o nejhezčí obrázek (které se zúčastnily i některé… postmodernistické abstraktní kreace zejména od starších kluků :D) a hoši dokonce vymysleli novou sportovní disciplínu, zápasy ve spacácích. V sobotu večer pro nás již zmínění rádci měli nachystanou speciální stezku s motivačními citáty, abychom se zamysleli nad svou budoucností, a pak jsme psali dopis sami sobě za 3 a 5 let.

V neděli ráno jsme jen základnu uklidili, sbalili se, vyzkoušeli si jak dobře známe česká přísloví díky Marcelově hře a poté už jsme pouze čekali na bus a na vlak a vyrazili do Rosic  🙂

Myslím, že nám tato výprava spoustu přinesla a odvezli jsme si z ní řadu fajn zážitků.

Fotky jsou opět v naší galerii.

A jako bonus i krátký videoklip:

 

Zázemí nám poskytla skautská základna Strážná v Lelekovicích. Pro Sovičky a Gepardy to může být taková malá ochutnávka, protože začátkem listopadu vyrazí na stejné místo…