Podzimní výlet Neonek do Třebíče

Hned v prvním listopadovém víkendu se vydaly skautky Neonky do Třebíče. Počasí jim příliš nepřálo – to jim ale nemohlo vadit – naše skautky jsou totiž nepromokavé.. 🙂


A navíc si pro tento případ naplánovaly návštěvu ekotechnického centra Alternátor. Na vlastní oči tak mohly sledovat třeba cestu elektřiny nebo zjistit, které domácí spotřebiče toho doma nejvíc „zbaští“. Holky si užily i spoustu legrace na malé horolezecké stěně nebo při tréninku akrojógy na přilehlých žíněnkách. Na závěr si vyzkoušely interaktviní kouli, která zobrazovala třeba vznik bouřky, jak je to s hurikány nebo jaké je na planetě pokrytí Facebookem. Když se počasí trochu umoudřilo, prohlédly si také místní židovský hřbitov a nedalekou baziliku sv. Prokopa, mimochodem obě památky jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.