Přespání na Trojici

Jako každý rok, i letos jsme byli osloveni s prosbou o pohlídání materiálu a vybavení u příležitosti akce Rozsvícená Trojice. Letos nám to vyšlo po celodenním výletě, ale nenechali jsme se odradit a téměř všichni účastníci výletu dorazili i na tuto akci.


Sešli jsme se už kolem deváté, odložili jsme si věci ve stanu pro pořadatele a užili si nadcházející koncert a po něm i skvělou ohnivou šou.

Matěj se vybavil spacákem v provedení tzv. „mini“ 🙂

Po skončení oficální části jsme si rozdělali oheň, opekli špekáčky, které jsme od KIC Rosice dostali jako odměnu za hlídání a zazpívali si také pár písniček. Na dlouhé vysedávání to nebylo, všichni byli řádně unavení, tak jsme se už kolem půlnoci přesunuli do spacáků. Tam někteří trochu pookřáli a ještě si chvíli povídali. Za zmínku stojí také počasí, které naše přespání doprovázelo. Všude okolo se blýskalo a pěkně hřmělo. Nejhůře to nesla jako obvykle Verča. A to tak, že po chvíli někoho napadlo, že by jí moc slušela přezdívka Bouřka. A co víc, i Bouřce se to líbilo. 🙂
Bouřka myšleno ta s malým „b“ byla všude okolo nás, ale ne nad námi, takže jsme dokázali celou noc přečkat pod širákem a v suchu. Ráno jsme lehce zaznamenali jitřní mši, která proběhla v kapli v nekřesťanských 6:00, ale spali jsme dál a teprve ta ranní v 8:00 nás dokázala probrat natolik, bychom se vybatolili ze spacáků.
Sbalili jsme si věci, pomohli ještě odnosit pár laviček, posnídali jsme a pomalu se vydali ke svým domovům.
Děkuji všem zúčastněným. Byla to zase supr akce a těšíme se na další ročník. 🙂

Marcel

PS: Fotky opět v galerii: https://esoxrosice.rajce.idnes.cz/Prespani_na_Trojici_15.-16.06.2019