Střediskové jamboree

11. 5. 2019

Poslední březnovou sobotu jsme se vypravili až do dalekých Uherčic, kde proběhlo setkání oddílů našeho střediska, tzv. střediskové jamboree. Kromě parádního počasí si pro nás organizátoři připravili program v podobě generální zkoušky na blížící se Svojsíků závod.

Družiny si tak ověřily své znalosti a dovednosti a mohly si udělat obrázek o tom, kde ještě mají rezervy. A že se pár mezírek našlo.. Doslova celodenní výlet (z Rosic jsme vyjížděli před sedmou ráno a vraceli jsme se po deváté večer) jsme si ale i tak užili bezvadně. Osvědčila se spolupráce družin i společný program se skauty z ostatních oddílů. Nejvíce zábavy poskytla vybíjená a trochu drsnější hra – Buldok.

Jeleni se hlásí ke splnění úkolu

Neonky na trase závodu (v pozadí Kostel sv. Jana Křtitele v Uherčicích)

Výsledky střediskového závodu

Odkaz na fotky z jamboree: https://esoxrosice.rajce.idnes.cz/Strediskove_jamboree_Uhercice_30.03.2019

Přídavek – zápis z kroniky Jelenů:

Všechno to začalo jedno sobotní ráno. Brzké vstávání, rychlé dobalení všech věcí a sraz na autobusové zastávce v Rosicích. Rychle jsme se počítali, řekli si poslední informace a už nasedli do autobusu a vyrazili směr Brno. Vystoupili jsme u nemocnice v Bohunicích a dojeli k ústřednímu hřbitovu. Cesta pokračovala do Pohořelic, odkud jsme předem domluveným autobusem dojeli na místo konání Uherčice. Chvilkové seznámení s dalšími členy našeho střediska proběhlo rychle a zanedlouho už spolu všichni hráli vybíjenou.

Po nástupu už začaly vyrážet první hlídky. Naše chlapecká družina Jelenů vyrazila celkem pozdě, ale i přes to se všichni těšili na průběh závodu. Naše nadšení skončilo už u prvního stanoviště, kde nás čekala historie. Získali jsme velice málo bodů a naděje na výhru se zmenšovala. Druhé stanoviště; stavění mostu nám šlo dost dobře, ale příroda na 3. stanovišti nás zase zmohla. Po ošemetném startu jsme proklouzli závodem jako nic, vše nám šlo dobře: orientace, ohně, šifry a k našemu překvapení i fyzická zdatnost a zdravověda.

Po návratu do “základního tábora” jsme dostali teplý guláš. Zbytek dne utekl rychle, hlavně díky hraní her, možná až moc rychle. Nástup byl totiž dost narychlo.

Právě díky špatnému startu jsme se neumístili zrovna nejlíp. 3. místo nám uteklo o dva body. No nevadí, i tak myslím, že si všichni závod užili a že to stálo za to.

Zapsal Matěj