Svojsíkův závod – krajské kolo Kovalovice

Krajské kolo Svojsíkova závodu – Kovalovice 31. 5. – 1. 6. 2019
Den první!Oficiální sraz byl na autobusové zastávce v Rosicích, ale pro mě, Matěje, Otesánka, Cožeho a Marcela byl u Marcela doma o necelou půl hodinu dříve.
Poté, co jsme dorazili na zastávku, tak jsme dořešili poslední detaily před příjezdem autobusu 405, který náš tým, kromě Opičáka, odvezl do Brna na zastávku Poříčí, kde jsme přestoupili na 44, která mířila ku Zvonařce, ale tam jsme si nebyli úplně jistí odkud nám jede příští autobus. To jsme zjistili a utíkali zpět na onu zastávku, kam nás zavezl předchozí autobus, ale já s mým štěstím spadl a rozbil si 50% vajíček a vytratil olej. Poté jsme se dostali na zastávku, kde jsme potkali další družinku skautů. Po chvíli čekání jel náš autobus, ale nezastavil. Po chvíli zmatení přijel další autobus, ten nás už vyzvedl a překvapivě byl plný skautů a ten nás zavezl až do Kovalovic, kde se konal letošní závod.
Poté, co jsme spáchali registraci, tak jsme šli rozbít tábor a uvařit večeři. Při této aktivitě se k nám přidal náš starý známý Virus. Jakmile jsme dovařili a dostavěli, tak jsme zavolali rozhodčí, těm chutnalo, ale my jsme teď měli menší problém, co se zbytky? Tak jsme nakonec nalezli řešení, vyslali jsme Cožeho, aby je udal, což se povedlo. Po chvíli bylo zapískáno na nástup, tak jsme vyřešili poslední detaily na kroji a došli jsme na nástup. Tam nás přivítali, vysvětlili pravidla a dokonce nám řekli i menší příběh týkající se závodu a ke konci nás vypustili na první stanoviště, kde nás čekalo zmapování okolí za pomoci QR kódu. To jsme zvládli celkem rychle, pak jsme si vybrali náš startovní čas, což bylo 8:35.
Po této “hře” jsme šli prokonzultovat strategie, až na mě, já přišel až na konec, protože jsem si četl, poté šla většina členů z našeho oddílu spát až na mě, Cožeho a Marcela. Já jsem se bavil s členy ostatních družin a nevím co dělali Marcel s Cožem. Já jsem šel spát něco kolem 11h.Den druhý!
Druhý den jsem vstával kolem sedmé hodiny ranní a šel si uvařit snídani, což byla míchaná vajíčka, která byla bohužel jen tři, protože zbytek byl bohužel “ztracen” při cestě. Při mém vaření se začali budit i ostatní členové našeho oddílu. Poté, co jsme se sbalili, tak jsme vyrazili na start, kde jsme obdrželi dodatečné informace a svačinu a vyrazili jsme. První stanoviště bylo na téma přípravy výpravy, což jsme zvládli celkem bravurně, až na to, že jsme něco zapomněli vynásobit dvěma. Dále na naší stezce byla zdravověda, tam sletěli ze stromu, jedna měla zlomenou ruku a kámen v ruce a pořád ječela “Mám kámen v ruce!” a ta druhá měla otevřenou zlomeninu a byla v bezvědomí. Tady to bylo trošku horší než to předchozí, ale taky z toho káplo pár bodů.
Třetí stanoviště bylo na téma komunikace, cestou tam jsme se trošičku ztratili, ale nakonec jsme cestu našli díky mapám od Seznamu. Toto stanoviště se neslo v duchu komunikace, aneb předávání obrázku slovně. O kousek dále bylo stanoviště na téma příroda, kde jsme pár rostlin nevěděli. Poté jsme pokračovali podél mapy k zbytkům hradu Vildenberg, kde byla fyzička na téma “Lištičky”, kde byl náš úžasný vedoucí Marcel. Po lištičkách jsme ušli pár metrů k blízkému posezení, kde jsme se nasvačili a já jsem poradil jiné družince a poté jsme se podruhé sami ztratili, ale díky mapám od Seznamu jsme našli cestu na stanoviště krizové situace, tam jsme si opět navrátili naši reputaci. A o kousek dál bylo sedmé stanoviště oheň, které se nám nepovedlo vůbec a tím myslím, že jsme ho málem uhasili, ale pár bodů jsme dostali i za toto fiasko. Po menší argumentaci jsme došli na stanoviště odhad a já jsem potvrdil to, že můj odhad je k ničemu a vždy to nech udělat Otese nebo Myšáka. O pár set metrů dál bylo stanoviště logické myšlení, to též nedopadlo tak hrozně, ale také tam nebylo nic hrozného, bylo tu několik hádanek, rubikova kostka a sudoku. A před námi bylo poslední stanoviště ekologie, aneb třídění, což až na domluvu dopadlo dobře.
Poté jsme došli na biotop, nahlásili se, vyfotili jsme se a užili si volno každý po svém. Nakonec jsme se sbalili a šli na -./.-/…/-/..-/.–.//, kde bylo vyhlášení a nakonec cesta autobusem domů.

Balvan!

Poznámka Marcela: Za zmínku stojí výsledky závodu – Jeleni obsadili krásné sedmé místo a na jejich reprezentaci našeho oddílu i střediska můžeme být hrdí. Děkujeme!A fotky, jako vždy, v galerii: https://esoxrosice.rajce.idnes.cz/Krajske_kolo_Svojsikova_zavodu_Kovalovice_31.05.-01.06.2019