Tábor 2015 – Ivančice – loděnice

Hospodář: Kateřina Sůkalová – Katka

Kuchař: Zdeněk Selucký – Zdeňa

Ostatní vedoucí: Barbora Janková – Housenka, Michaela Olšaníková – Míša

Celotáborová hra: Vodníci od kouzelné řeky – Děti se snažily celý tábor plnit úkoly vodníků, aby jim ukázaly, že jsou lidé stejně šikovní jako vodníci. Ukončení hry hledáním vodnického pokladu.

Abecední seznam účastníků: Aronová Hana, Dolejš Vojtěch, Dolejšová Eliška, Kalakaj Adrian, Kalakaj Patrik, Kalakajová Monika, Kurthová Amélie, Kurthová Julie, Masár Jakub, Masár Matěj, Sohrabi André Dominik, Šíma Daniel a Vintrlíková Tereza.

Společné foto - tábor 2015

Přezdívky, které na táboře vznikly: Eliška Dolejšová – Čmelda, Adrian Kalakaj – Sifu

Počasí: Převážně teplo až vedro. Hodně času jsme strávili ve vodě. Pršelo jen jedno odpoledne.

Zdravotní problémy: Žádné vážné, pouze jedna lehká epidemie zvracení. Pravděpodobně z kombinace velkého tepla a výletu. Jinak vše ok.

Klady tábora:

1. Klub tvrdých vodníků – bodování jednotlivců během celého dne i s vlastní zpětnou vazbou (sprostá mluva, včasné příchody, upravenost na nástupu …)
  2. bodování rozcviček formou sbírání vodních tvorů (lístečků)
  3. denní výzvy – na ranním nástupu vyhlášena výzva (např. kradení vlajky ze stožáru, naučení se uzlu, mlčení po dobu 5 hodin …)
  4. poslední podvečer s rodiči – v pátek 10.7. dorazili v odpoledních hodinách rodiče na tábor – zahráli jsme si velkou společnou hru, navečeřeli se, ukázali rodičům večerní nástup a pak se přesunuli k táboráku. Ráno si rodiče děti sbalili a pomohli nám zbourat stany. Posnídali jsme vzorky buchet od všech maminek – naprosto dokonalá výměna zkušeností. 🙂
  5. příručka táborníka – vytvořeno před táborem a rozdáno dětem, pro snadnější chod tábora (seznam věcí, denní režim, táborový řád, jak probíhají nástupy, atd.)

Předtáborové informace:

Bližší informace k táboru Ivančice 2015:

Oproti prvnímu předpokladu nakonec jedeme na tábor do Ivančic pouze s naším oddílem. Bude to sice o něco komornější, ale více se budeme moci věnovat naším táborovým nováčkům. 🙂

Počítáme s účastí především školáků, kteří už absolvovali první třídu – týká se to tedy družiny Ježků a Lvíčat. Účast benjamínků Mravenců budeme řešit individuálně s každým rodičem. Zde jsou bližší informace:

• Tábor 7. oddílu Esox v Ivančicích,
  • vůdce: Petr Sůkal
  • zástupce: Petr Fischer
  • zdravotník: Petr Sůkal
  • hospodář: Kateřina Sůkalová + 1 🙂
  • kuchař: Zdeněk Selucký
  • další vedoucí: Bára Janková, Jarda Horák
    • Určeno pro celý oddíl Esox Rosice – viz výše.
    • Termín: 1.-11. 7. 2015
    • Cena: 2000,-Kč
    • Kontakt: skauti.rosice@skaut.cz
    • Program: Ušitý na míru našemu oddílu, pod taktovkou Katky. Program je velice pestrý a hry přizpůsobené dané věkové kategorii. Děti se navíc můžou těšit na celotáborovou hru, která je přenese kamkoli, třeba na divoký západ nebo do keltské říše. Tábor podporuje samostatnost dětí a zprostředkovává skautské hodnoty pomocí zážitkových programů.

!!!Důležité!!! V příloze naleznete dokumentaci k táboru. Je tam vše popsáno. Pro celý rosický oddíl platí turnus od 1. do 11. 7. 2015.

Se všemi dotazy se obracejte především na Katku a Petra Sůkalovi. Stejně tak budou vybírat všechny dokumenty. Platbu lze uskutečnit dle pokynů uvedených v přihlášce.

Přihláška + souhlas s poskytováním informací o zdravotním stavu dítěte vedoucímu + prohlášení o bezinfekčnosti + informace o zdravotním stavu (vše potvrzují rodiče)

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě (potvrzuje lékař)

Informace k táboru