Víkendová výprava Soviček a Neonek do Brna

V polovině listopadu se naše děvčata vydala na průzkum do Brna. Zázemí jim poskytla klubovna brněnského střediska A je to! v samotném cenru Brna nedaleko od Mendlova náměstí.

Pro naši holčičí víkendovku jsme zvolily Brno kvůli dostupnosti, ale také kvůli mně, kdy jsem si stále nesla následky z říjnového výletu do Bruno parku a potřebovala jsem pořád k pohybu berle.

Holky jely z Rosic s Katkou vlakem a pak šalinou, což je vždycky zážitek. Potkaly jsme se na klubovně, která se nacházela v centru, což byla výhoda. Po příchodu jsme se daly do mírného úklidu, mírného vybalování a velké večeře, protože holky byly po cestě hladové. 

Po krátkém odpočinku si vzala holky na starosti Palačinka a vyběhly společně před klubovnu a zahrály si pár drobných her na vyblbnutí. Poté si ještě uvnitř zahrály na městečko Palermo, na demonstraci a ještě pár dalších her před spánkem. Následovala večerní hygiena, rozmístění karimatek a spacáků a hurá spát, ať se zvládne zítřek! 

Ráno holky nevstávaly příliš před budíčkem, jak mají zvykem, ale až jsme je vytáhly my a Palačinka holky vzala ven na rozcvičku. Poté zase ranní hygiena, snídaně a úklid karimatek alespoň někam na stranu, ať můžeme pokračovat v programu. 

Holky se rozdělily do dvou skupinek, kdy jedna šla s Katkou vyrábět lampionky a druhá měla hru na téma 17. listopadu, protože shodou náhod bylo zrovna 17. listopadu. To ale pěkně vyšlo! 

Při hře holky zaznačovaly do mapy trasu demonstrace, luštily šifry a obecně zjišťovaly alespoň něco o tomto dnu. Po svačince se skupinky prohodily, a tak všechny prošly vším a každá tak odcházela na oběd s vědomostmi o tomto státním svátku a s vyrobeným lampionkem. 

Po obědě byl polední klid, kdy některé holky odpočívaly, někdo hrál deskovky a někdo si psal deník či plnil cestičku. 

Po obědě jsme se rozdělily na Neonky a Sovičky a byl krátký program pro družinu. Dodělávalo se bodování, holky uzlovaly, dělaly cestičky a stezky nebo dodělávaly úkoly na Svojsíkův závod. 

Jelikož byla klubovna v centru hned pod Kraví horou, holky se oblékly a vyběhlo se ven na procházku zakončenou návštěvou planetária, a to představením Hvězdný cirkus. Po představení se holky ještě bavily před planetáriem, kdy to skončilo menší nehodou, kdy Palačinka špatně došlápla a rozsekla si lýtko. Naštěstí to po lékařské kontrole nebylo na šití, a tak se v zápětí přidala k holkám, které mezitím došly na klubovnu. Daly jsme si večeři a poté mně a Marcelovi, kteří jsme nebyli v planetáriu, holky povykládaly co všechno viděly a zjistily. Jelikož už se pomalu i sobota blížila ke konci, vyčislily jsme si zoubky, převlekly do spacího a za zvuku kytary, oblíbených písniček a světýlek z lampionků jsme se přesunuly do spacáků spát. 

V neděli ráno už následovala jen snídaně, balení a pořádný úklid včetně chystání svačinek na cestu. Protože nám zbyl ještě čas, než jsme musely vyrazit na cestu domů, tak jsme si zahrály pár her u stolu a pak se vydaly na autobus. 

No a to byl celý náš víkend a já doufám, že si jej všichni užili tak jako já! 

Zapsala Houska 

Akce se zúčastnily z Neonek: Marika, Lucka, Rozinka, Hruška, Verča, Palačinka, Maky, Amča + Katka s Viky (a Marcelem)

A ze Soviček: Ema, Justýnka, Barča, Čmelda, Ještěrka, Linka a Sára + Houska

Fotky opět v galerii na rajčeti. 🙂