Výlet Jelenů ze Želešic do Střelic

V Sobotu 6.10. se naše skautská družinka Jelenů vydala na výpravu. Vše začalo v 7:30 na Rosickém nádraží, kde byl sraz. Vlakem jsme dojeli do Modřic a odtud autobusem do nedaleké vesnice.

Tam jsme si dali první svačinu a vyrazili na cca 15 km trasu. Asi po 20 metrech jsme díky Marcelovému GPS přístroji objevili první cache (kešku), což je taková malá krabička, kam dávájí ti co se zapojí do této tursitické hry zvané geocaching papírek, na kterém je datum a jméno. Takových krabiček jsme cestou našli asi pět. Jelikož měl Marcel moc práce s vyhledáváním dalších cache, dal Cožemu podržet fotoaparát. Což se nakonec neukázalo jako dobrý nápad, protože Marcelovi přibylo asi 30 nových a zbytečných fotek. Marcelova GPS umí víc než jen navigovat, např. měřit rychlost. Tak jsme si i trochu zazávodili a poměřili naše síly v běhu. Ale zpět k výpravě. Po chvíli chození jsme dorazili k Novému mlýnu, kde mimochodem byla i další cache. Tam už nás přestávalo bavit chození a tak nás Marcel seznámil s novou slovní hrou zvanou Kontakt. Tuto hru jsme hráli celý zbytek naší cesty. Kolem 10:30 už jsme všichni byli hladoví a tak nastala pauza na oběd. Chvíli na to Marcel zjistil, že jestli budeme chtít najít další cache, budeme muset projít lesem a přejít menší říčku. To by to nebyl náš mistr zkratek Cože, kdyby se během pětiminutového prodírání lesem neztratil. Naštěstí, samozřejmě díky Cožeho smyslu pro orientaci, se lesem prodral a všichni jsme se opět sešli na cestě a pokračovali. Dorazili jsme k dalšímu mlýnu, kde byl samoobslužný bar a v něm vychlazené pití, které v tomhle teplém počasí přišlo vhod. Zaměstnáni skvělou hrou Kontakt, jsme špatně odbočili a museli se tak 600 metrů vracet. Náladu nám to ale nezkazilo, protože jsme věděli, že už nám moc km nezbývá. A měli jsme pravdu. Stačilo jen přejít louku a ocitli jsme se v cílové stanici – Střelice. Na vlakovém nádraží jsme si procvičovali pletení turbánků a udělali pár fotek. Následovala cesta domů. I když na konci výletu byli všichni unavení, stálo to rozhodně za to.Zapsal Matěj

Fotky za akce: https://esoxrosice.rajce.idnes.cz/Podzimni_vylet_Jelenu_06.10.2018/

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.