Krajský skautský sněm

19. 1. 2020

V sobotu 11. 1. 2020 proběhl tzv. krajský sněm. Jedná se o takové skautské volby, které napříč všemi jednotkami od střediska až po ústředí jednou za tři roky probíhají.

Ty krajské tedy připadly na druhou lednovou sobotu. Do Brna se sjela více než stovka delegátů z celého Jihomoravského kraje. Společně debatovali o uplnyulém období, probírali možnosti dalšího rozvoje a v neposlední řadě také volili. Volili především činovníky do vedení největšího junáckého kraje a dále také do pozic důležitých pro jeho fungování.

Ve vedení našeho kraje došlo v této volbě k avízované změně a do čela se tak postaví dvojice Martin Hovorka – Maho a Michal Zedníček – Pešni. Oba mají bohaté zkušenosti z vedení skautského okresu Brno – město, kde si vychovali kvalitní nástupce, a proto se rozhodli nabídnout své schopnosti o úroveň výše.

Pešni a Maho – místopředseda a předseda kraje pro období 2020 -2023

Věříme, že se i pod jejich vedením bude našemu kraji dařit alespoň tak dobře, jako se mu dařilo pod vedením končících činovníků – Žanety Vítů – Černošky, Víta Rusňáka – Viruse a Iva Brzobohatého – Ještěra, kterým za jejich práci děkujeme!