Vánoční oddílová besídka 2019

19. 1. 2020

Tato akce patří tradičně do kategorie schůzek, na které se potkávají všichni členové našeho oddílu. A protože je nás už více než padesát, je i zárukou dobré zábavy. 🙂

Tentokrát jsme se sešli v pátek 20. 12. 2019 už v 15 hodin. Než jsme se do klubovny všichni naskládali, byla čtvrthodinka pryč. Přivítali jsme se a zaháji první hru, lehce vánočně upravenou verzi evolučního OVO OKO PÍP.

Protože je mezi námi od září i několik nových tváří, přišla na řadu hra, při které jsme si procvičili jména a přezdívky. A na ni navázala hra, při které jsme seděli v kruhu, dále jsme se rozdělili do tří družstev – kolečka, čtverečky a trojúhelníčky a naším úkolem bylo se postupně po jednom místě přemísťovat a absolvovat tak celé kolo. Přemísťování řídila Housenka losováním příslušného geometrického tvaru. Ovšem posunout jsme se mohli pouze tehdy, když jsme byli volní, pokud nás zasedl někdo z jiného geometrického družstva, měli jsme smůlu. A že se chvílemi tvořila pořádná řada. 🙂 Vyhrálo to družstvo, jehož člen se přesunul na své původní místo jako první. Při losování se chvílemi zdálo, že čtverečkové družstvo Housence slíbilo nějakou výhodu za to, že je bude losovat častěji, ale nakonec to bylo až nečekaně vyrovnané. 🙂

Abychom si trochu potrénovali paměť, následovala hra, díky které jsme se o sobě i něco málo dozvěděli. Každý si totiž měl napsat na lísteček své jméno a k němu vymyslet jednu věc, která ho charakterizuje nebo ji má rád, např. Pepa – mám rád špagety. Vždy se potkala dvojice, která se pozdravila, představila a sdělila si zmíněnou chrakteristiku. Poté si vyměnili lístečky a stali se tím, koho mají na aktuálním lístečku. Takto probíhaly výměny až do doby, než jsme opět narazili na lísteček se svým jménem. Na závěr této hry jsme si u všech uvedené charakteristiky zopakovali – a dali jsme je dohromady všechny.

Tradiční aktivitou je společné focení – pro některé trochu utrpení, pro jiné velká zábava. Naštěstí jsme to zvládli celkem rychle a mohli jsme se vrhnout na další část programu. Ta se věnovala mlsání. Všechny družiny se postupně střídaly u stolu a ochutnávaly vánoční dobroty, které už s rodiči zvládly připravit.

Všichni baštili, až se jim za ušima dělaly boule a tuto chvíli jsme využili pro poděkování našim rádcům a mladým vedoucím. Odměnou jim byl potlesk a také skautské šátky ze zbrusu nové edice.

Abychom navodili příjemnou atmosféru, vyrazili jsme na chvíli na zahradu. Zapálili jsme prskavky, poté si poslechli krátké vánoční přání od vedoucí oddílu Katky a tuto slavnostní chvíli jsme zakončili zpěvem skautské večerky.

A protože nám ještě chvíle zůstala, zahráli jsme si v klubovně poslední dnešní hru. Posadili jsme se opět do kruhu a postupně jsme házeli kostkama. Když padla šestka, mohli jsme kostku poslat sousedovi. Celkem jsme měli v oběhu 4 kostky a když se u někoho sešly dvě, měl za úkol zazpívat nějakou vánoční písničku nebo zarecitovat básničku. Byla to docela legrace a většinou se to strhlo na společné zpívání koled.

Schůzku jsme ukončili vzájemným společným přáním krásných Vánoc a obětím. Děkujeme za hojnou účast – sešlo se nás celkem 40.

Marcel

Fotky jsou opět v naší fotogalerii: https://esoxrosice.rajce.idnes.cz/Vanocni_oddilova_besidka_20.12.2019/

A kdo všechno byl?

1. Adept