Bitva u Slavkova (Výprava vlčat) 1. – 3. 3. 2024

by Myšák

3. 3. 2024

V pátek 1. 3. jsme se s vlčaty vypravili na víkendovou akci do Slavkova u Brna. Sešli jsme se okolo 15:30 na rosickém vlakovém nádraží a jeli jsme vlakem přes Brno. Ve Slavkově jsme museli chvíli počkat, protože místní skauti měli ještě schůzky. Zahráli jsme si nějaké hry na nádraží a potom jsme šli na travnatý plácek před klubovnou, kde jsme si zahráli hru se sbíráním zvířat. Když místní skauti skončili, přesunuli jsme se do klubovny, kde jsme se vybalili, zahráli Městečko Palermo a pak šli spát.

V sobotu jsme hned po snídani vydali na cestu přes město až ke kapli svatého Urbana. Byli jsme rozdělení na tři skupinky, každá představovala jednoho císaře, bojujícího v bitvě u Slavkova. Po cestě bylo úkolem najít několik obálek s instrukcemi, kudy máme jít dál. Všichni se nakonec dostali ke kapli svatého Urbana, poslední skupinka, vedená Jindrou, asi o hodinu později, než dvě zbývající skupiny. Při čekání na poslední armádu jsme důkladně prozkoumali okolí kaple a pak už nezbývalo než dojít zpět přes celý Slavkov do klubovny do oblasti u vlakového nádraží. V klubovně nás čekal oběd, připravený Marcelem a Adeptem.

Odpoledne jsme si pak zahráli fotbal na hřišti u klubovny a pár dalších her. Ke svačině jsme si připravili jednohubky. Pak jsme si zahráli pár deskovek, třeba Carcassonne Safari. Kdo chtěl, mohl si i zazpívat s kytarou.

Šli jsme spát asi ve 21 hodin. V noci nás pak ještě čekala krátká hra venku.

Ráno jsme se nasnídali a nastalo vyvrcholení programu – na zdejším hřišti se utkali tři císaři v bitvě u Slavkova. Jakmile se dobojovalo, šli jsme se sbalit a dali jsme si oběd – boloňské špagety. Po obědě jsme se už přesunuli před klubovnu, kde jsme si ještě při čekání na vlak zahráli boj o šátek a ve 14:08 jsme vyjeli ze Slavkova. Krátce po 15. hodině jsme byli zpět v Rosicích.

Celkově jsme si akci užili. Zúčastnilo se 13 vlčat z družin Gepardů, Mamutů a Tygrů. Z vedoucích Marcel, Adept, Balvan, Myšák, Jindra, a taky Opičák, který měl celou akci na starosti.

zapsal Myšák