Skautský oddíl Esox Rosice

Výprava na Ivančenu

U příležitosti svátku všech skautů, sv. Jiří, vyráží každoročně stovky skautů na kopec pod Lysou horou – na Ivančenu. Je zde památník skautů padlých za druhé světové války.
[…]

Střediskové jamboree

Poslední březnovou sobotu jsme se vypravili až do dalekých Uherčic, kde proběhlo setkání oddílů našeho střediska, tzv. střediskové jamboree. Kromě parádního počasí si pro nás organizátoři připravili program v podobě generální zkoušky na blížící se Svojsíků závod.
[…]

Oddílový uzlař – Den sesterství

U příležitosti výročí narození zakladatele skautingu sira Roberta Baden-Powella a jeho ženy Olave (oba se narodili 22. 2.) slaví skauti na celém světě Den sesterství. V našem oddíle v tuto dobu zpravidla probíhá „soutěž“ o nejšikovnějšího uzlaře.
[…]

Roverská přespávačka

Vážení rodičové, členové, i kamarádi našeho oddílu, rozhodl jsem se, že vás dnes zasvětím do další z řad našich skautských akcí. Dnes se dozvíte něco málo o roverské akci, která proběhla z pátku na sobotu 22. a 23. února. […]

Žirafa – setkání rádců JMK

Pololetní prázdniny využili naši skautští rádci v zácviku k setkání se svými protějšky z jiných oddílů. Palačinka a Otesánek vyrazili na vyhlášenou zážitkovou akci pro rádce, na jihomoravskou Žirafu. Ptali jsme se, jak si akci užili – mrkněte na jejich zápisy.
[…]