Cestovatelské besedy k jamboree

Kdo pravidelně sleduje dění v našem oddíle, určitě zaznamenal, že budeme mít své dva zástupce ve výpravě na celosvětové setkání skautů, tzv. jamboree, které se letos v létě uskuteční v Západní Virginii v USA.

Spojili jsme se se spřátelenými skauty z Domašova, kteří budou mít na jamboree v USA také své zástupce, a v březnu jsme si pro zájemce z řad rodičů a přátel oddílu, ale i z řad širší veřejnosti připravili přednášku na téma těchto celosvětových setkání. Povídání to bylo velmi zajímavé – přednášeli účastníci předchozích setkání, které proběhly v roce 2007 v Anglii, v roce 2011 ve Švédsku a v roce 2015 v Japonsku, ale také účastníci toho nastávajícího. K vidění byla také výstava fotek z těchto událostí a z celého programu tak vzniklo příjemné cestovatelské povídání. Jako bonus byly podávány tematické skautské drinky a občerstvení v podobě sladkého i slaného pečiva z dílny maminek a tatínků našich členů.
Zúčastnili se především posluchači z řad rodičů, ale našlo se i pár do skautu nezasvěcených návštěvníků, což nás mile potěšilo. Na podzim plánujeme uspořádat podobnou výstavu a prezentaci zážitků, kterou si pro nás připraví právě kluci, co vyrážejí do Ameriky. A že se bude na co těšit. 🙂

Fotogalerie: https://esoxrosice.rajce.idnes.cz/Cestovatelska_beseda_k_jamboree_13.03.2019