Roverská zahajovačka 2018

Vše začalo hned po konci dne bez aut, kde jsme pomáhali. Dáček a Woody nás zavedly na faru, kde jsme si vzali své batohy a vydali se na středisko volného času.

Marcel a Cože ještě zůstali na dni bez aut a pomáhali uklízet. Mezi tím bylo hodně času a tak jsme se na SVČ každý nasvačili a odpočinuli si. Brzy přišel Cože a začalo peklo. Každý už byl unavený po náročném dni a všichni známe Cožeho a jeho chytré řeči…Někteří se ho snažili ignorovat a někteří zase utišit. Woody a Dráček se nás snažily zaměstnat nějakými hrami. Nejprve Lukas vytáhl karty a Matěj nám chtěl ukázat kouzlo, ve kterém si osoba vybere kartu a on pak hádá, která to byla. No rozsypaly se mu, takže bylo po kouzlu. Pak nám Woody ukázala další karetní kouzlo, kde měla čtyři hromádky karet po čtyřech. Pak je zamíchala a ze čtyř hromádek různých karet udělala 4 hromádky, kde byly všechny karty stejné. Přiznala se, že sama neví, jak tohle kouzlo funguje. Pak se kouzlo už Matějovi povedlo a dělali jsme si srandu z Cožeho, když mu Matěj ukázal trik s gumičkou na prstě, který vlastně ani není trik, je to naprosto očividné. Pak jsme hráli ještě pár her s kartami a naštěstí přišel Marcel.S holkama probrali nějaké věci v soukromí a po nás pak chtěli, abychom se oblékli do krojů. Každému dali úzký papírek, kde měl úkol, co musí celou dobu dělat. Já tam měla napsáno, že se v jistých situacích musím vyjadřovat textem písní. Vyšli jsme z budovy na večerní náměstí, kde nám vedoucí dali obálku s úkoly. Řekli nám, že si máme rozmyslet název družiny a odešli.

 Sedli jsme si na lavičku a ti, co se nevlezli, si sedli na zem nebo stáli. Po dlouhém rozhodování jsme se shodli na názvu Fénix. Na tomto náměstíčku byl na mapě zakreslený bod 1 a my ho asi deset minut hledali, ale pak nám došlo, že jsme ho splnili tím názvem a tak jsme šli na další stanoviště. U Dráčka jsme si přečetli text o roveringu a napsali jsme každý název družiny. Pokračovali jsme ještě dál po trase a plnili úkoly. Na konec jsme se dostali i s Woody a Marcelem na jedno hřiště u zámku, kde jsme zapálili oheň a probrali, co bychom chtěli za ten rok zažít a navštívit.

 Když jsme se vrátili na SVČ, ještě nebyl konec. Udělali jsme si takový menší DIY (Do it yourself neboli rukodělná činnost, pozn. Marcela). Říká se tomu opičí pěst. Dostali jsme provázky a nějakým záhádným způsobem jsme z nich měli udělat takovou kuličku. Prý se z toho stane roverská tradice. Marcel se nám to snažil vysvětlit, ale né všem to šlo. Pak jsme se konečně uchýlili k vysněnému a zaslouženému spánku. Najednou začal zvonit budík a všichni z toho byli otrávení. Bohužel jsme opravdu museli vstávat a sbalit si věci. Uklidit ten bordel byla fuška, ale podařilo se nám to a ve správný čas jsme opustili budovu. Marcel se s námi rozloučil a my šli přímo do Tesca, kde jsme si všichni nakoupili jídlo a pití na celý den. Následovala cesta na zastávku, ze které jsme jeli autobusem na riviéru do Brna. Na riviéru v tomto období není moc hezké počasí a my na ni ani neplánovali jít. Už od začátku byl totiž plán jasný. Šli jsme do Jungle Parku. Všichni jsme se tam moc těšili a náramně si to užili. Překonali jsme nástrahy výšin a překonali náš strach a dostali se úspěšně na konec.

 Během cesty se ovšem naskytla komplikace jménem Cože. Bál se už na třetí překážce a já s Natkou jsme se mu snažily pomoci. Byly jsme u něj asi půl hodiny, ale on prostě nechtěl. Vzdaly jsme to a pokračovaly dál skrz lanové centrum. Cože pak nakonec stejně chtěl dolů a tak naše zdržení bylo zbytečné. Většina lidí na nás byla naštvaná, že jsme se zdržely u Cožeho a všichni tam dole zmrzali. Byl na nás naštvaný i Cože, takže to vůbec nebylo fér.

 Pak jsme se vydali opět na autobus, ale i když jsme mleli z posledního, někdo měl tak skvělý nápad jít ještě do mekáče. Lukas už jel domů přímo, byl rozumný. Někteří pomalu neměli ani na autobus zpátky a tak si koupili mekáč za eura a doplatili to korunami. Masáři si dokonce museli půjčit od Dráčka peníze na zpáteční cestu.

 Na zastávce se s námi Dráček a Woody rozloučily. Kvůli opravě železnice byla výluka a my jeli do Rosic autobusem. Chtěli jsme zaplatit autobus, ale paní nás pustila bez toho a proto jsme jeli načerno. Takže pro některé to bylo velmi výdělečné. V buse jsme potkali dalšího skauta a tak jsme si pokecali. Nakonec jsme se každý rozprchli domů. Moc se mi tato akce líbila a ještě dlouho na ni budu vzpomínat. 🙂

Fotky jako vždy na Rajčeti: https://esoxrosice.rajce.idnes.cz/Zahajovacka_R_R_Fenix_22.-23.09.2018/

  • Palačinka♥

 

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.