Svojsíkův závod – celostátní kolo Chrast u Chrudimi

Svojsíkův závod 2019 je úspěšně za námi!!!

Díky výhře v časopisové soutěži (o které jsme informovali například zde) jsme za odměnu měli možnost přidat se s družinou Jelenů ke čtrnácti nejlepším skautským družinám ze všech krajů naší republiky a celostátního kola se zúčastnit jako regulérní soutěžní hlídka.

V počtu osvědčených sedmi borců (Otesánek, Balvan, Cože, Matěj, Opičák, Myšák a Štěpa), podpořeni Marcelem, Houskou a Viktorkou, vyrazili jsme na závodní dobrodružství do Chrasti u Chrudimi. První část závodu se odehrávala v nedalekých Rosicích (u Chrasti) a nejeden ze závodníků nás považoval za domácí želíska v ohni. 😀 (Na vině byla především naše oddílová trička)

Nebudeme se dlouze rozepisovat. Kluci zvládli nástrahy předzávodních příprav, kdy museli sepsat pravidla jejich oblíbené hry, vytvořit videomedailonek a absolvovat noční výpravu a vytvořit z ní zápis. (Viz Expedice Perseidy 2019) Zvládli také individuální část závodu, tzv. brány a v sobotu také náročný více než dvacetikilometrový pochod v plné polní v rámci kterého plnili náročné úkoly z různých oblastí (zdravověda, komunikace, orientace v přírodě, fyzická zdatnost, logické myšlení, spolupráce atd.) Všechna stanoviště se jim podařila splnit v časovém limitu, což se nedalo říci o všech družinách. Po této náročné výpravě je čekala ještě noční záchrana jejich patrona, kdy museli namíchat léčebný lektvar v utajovaných laboratořích.

Neděle pak patřila zpětné vazbě, odpočinku a vyhlášení výsledků. Byli jsme patřičně napjatí, protože jsme ani v nejmenším nebyli schopní předvídat, jak se nakonec Jeleni umístí. Když jsme se dozvěděli, že naše družina obsadila pátou příčku, propukli jsme doslova v euforii!!! Věděli jsme, že konkurence bude velmi silná a že uspět bude těžké a přesto, že jsme po horních příčkách nesměle pokukovali, takový úspěch jsme nečekali. Páté místo v celostátním finále je tak bezpochyby největším úspěchem členů našeho oddílu v jeho krátké, ale bohaté pětileté historii!

Z Jelenů máme upřímnou radost a děkujeme jim za příkladnou reprezentaci našeho oddílu, města i celého skautského Jihomoravského kraje. 🙂 Palec nahoru!!

Fotky z celostátního kola Svojsíkova závodu jsou opět v naší galerii: https://esoxrosice.rajce.idnes.cz/Celostatni_kolo_Svojsikova_zavodu_19.-22.09.2019/