Tříkrálová sbírka 2019

V sobotu 5.1.2019 proběhla tříkrálová sbírka a já jako správný skaut jsem se zúčastnil. Sbírka začala v devět hodin ráno, ale sraz byl už v 8 hodin ráno a já jako vždy měl zpoždění. K rosickému kostelu jsem dorazil osm deset, naštěstí tam ještě všichni byli.

Po té co byly přípravy dokončeny a skupinky rozděleny, dostali jsme sektor panelové domy u Komenského náměstí, ulice: Tyršovu, Mrštíkovu, Hybešovu a ulice uvnitř tohoto bloku. Poté co jsme vyšli z kostela, tak jsme zamířili směr Tesco, kde jsme nakoupili zásobu pití, spíše jen já, ostatním se nechtělo, když jsem vyšel z Tesca, ostatní už vybrali první peníze od nějakých postarších lidí. Pak jsme se dostali k panelovým domům, první jsme navštívili společně s druhou skupinou, poté jsme se trochu rozpadli. Má skupina obešla ulici Kpt. Jaroše, druhá vyrazila o panelák níž, poté jsme se sjednotili u posledního paneláku. Pak jsme už šli směr kuželna, kde jsme vybrali další drobné. Poté jsme se opět rozdělili, má skupina šla směr Fügnerova ulice, druhá skupina šla směr kuželna. Když jsme obešli Fügnerovu ulici, tak jsme odbočili vlevo, kde jsme nalezli naše druhy. Po odbočení vlevo na ulici Mršíkovu, kde jsme obešli dalších pár domků, nás našel pan farář a odzpíval s námi pár koled, mezi které patřily nejen známí tři králové, ale i dej Bůh štěstí. Ulici Hybešovu jsme si rozdělili na půlky, my jsme dostali tu pravou část. Když už jsme byli na konci ulice, tak už se nám nachýlil čas a tak byla naše výprava ukončena a my vyrazili směr fara, kde byla akce ukončena.

Lukas Viceník

PS: Celkově se na dobrou věc vybralo 71395 Kč, což není vůbec špatný výkon.