Výprava do Moravského krasu

V rámci plnění Mise Svojsíkova závodu jsme se se skautskými družinami vypravili poznávat krásy Moravského krasu. Prozatím si prohlédněte fotky. Zápis pro nás vytvořil Myšák. 😉

Verča radost z jeskyní neskrývá. 😀

Sobota:

V 7 hodin byl sraz na nádraží v Rosicích. Vlak jel v 7:14, někteří jeli už ze Zastávky, odkud vlak jel v 7:11. Jeli jsme vlakem linky S4 do Brna na hlavní nádraží, odkud jsme pokračovali linkou S2 do Blanska. Z železniční stanice v Blansku jsme se přesunuli na autobusové stanoviště, ze kterého jsme jeli autobusem 233 do Sloupu. Vystoupili jsme u kostela Panny Marie Bolestné. Odtud jsme šli po červené turistické značce podél přírodní rezervace Sloupsko-šošůvské jeskyně na rozcestí U Dubu. Odtud jsme šli takovým údolím mezi dvěma skalami, po cestě jsme míjeli mnoho jeskyní, mezi nimi například Novoroční, Pytlíkovu, Suchdolskou, Vinšulku, Pod Lucerkou, Sedmnáctku, Bertalánku a Punkevní jeskyni. U Punkevní jeskyně jsme skončili s jeskyněmi a vystoupali jsme na propast Macocha (pozn.: Neonky nezacházely k jeskyni Bertalánka a Punkevní, šly rovnou na Macochu). Na Macoše jsme si dali asi 20 minut pauzu. Odtud jsme pokračovali po zelené značce na rozcestí nad Balcarkou a potom po červené k jeskyni Balcarka. Kousek jsme šli po silnici beze značky a ptotm jsme se opět napojili na červenou značku, po které jsme došli kolem dalších jeskyní na hrad Holštejn, z něhož jsme šli dále po červené do obce Holčtejn, odkud nám jel autobus linky 232 do Blanska. Zpět jsme jeli vlakem linek S2 a S4 do Rosic, případně Zastávky.

Zapsal Myšák

Fotky naleznete na známé adrese v naší fotogalerii na rajčeti, to je tady: https://esoxrosice.rajce.idnes.cz/Vyprava_do_Moravskeho_krasu_15.06.2019