První online schůzky

19. 10. 2020

Už v pondělí 19. 10. 2020 se nám podařilo zorganizovat dvě schůzky v online prostoru.

V 16:00 odstartovala schůzka Soviček a jestli se nepletu, připojilo se jich 12 z celkových 14. Cože je parádní.
V úvodu proběhla Marcelova oblíbená činnost – společná fotka 🙂 a poté už měla slovo Lucka, která holky seznámila se světýlky, které by si v tuto “odloučenou” dobu mohly začít plnit.
Jsou to Výtvarník, Rukodělkář, Čtenář a Chovatel a více se o nich dá najít přímo na stránkách, které se všem vlčkům a světýlkům věnují: https://vlcciasvetylka.skaut.cz.
V další části si holky zahrály hru Bingo. Do hrací tabulky o počtu 3 x 3 pole jsme si zapsali libovolných devět čísel od 1 do 20 a Lucka je postupně losovala. Komu se podařilo vytvořit trojici z vylosovaných čísel, mohl zakřičet Bingo. Stejně jako první, komu se podařilo vytvořit síť ze všech devíti čísel.
Zahráli jsme si takto několik her a domluvili se na schůzce zase za týden.
Domnívám se, že na první pokus to bylo opravdu povedené. Počáteční peripetie se zvukem se podařilo vymýtit vypínáním mikrofonu a poté už bylo vše v naprostém pořádku.
Jsme rádi, že se tolik Soviček připojilo a těšíme se na další společné hry a zážitky z plnění světýlek.

Půl hodinky po začátku Soviček se na své první online schůzce potkaly také Neonky.
První připojení a spojení i zde doprovázely drobné technické komplikace, které se ale podařilo záhy vyřešit.
Rozinka s Amálkou všechny přivítaly a i zde zasáhl Marcel, aby spáchal společnou fotku.
Pak se holky pobavily o odborkách, kterým by se mohly v průběhu nekonání schůzek věnovat.
V jejich případě se jedná o tyto tři: Chovatel/Pěstitel, Čtenář, Rukodělkář. Podrobnější informace k nim pak získají na stránkách https://odborky.skaut.cz.
Následovala hra Empatie, která spočívala v tom, jak dobře se holky mezi sebou znají. Vždy bylo úkolem na dané téma zkusit napsat odpověď, kterou si myslí, že uvede nejvíce holek z družiny. Třeba BARVA – každý nějakou napsal – pokud se shodovaly, tak si připsaly tolik bodů, kolik hráčů se shodlo. Témat bylo asi dvacet a vyhrála ta Neonka, která získala nejvíce bodů. Jestli si dobře vzpomínám, tak se výsledky našich skautek moc nerozcházely – je vidět, že jsou opravdu na “jedné vlně” stejně, jako to mají uvedeno v jejich pokřiku. 🙂
Poté následovala volná diskuze na všechna možná témata – na povídání je toho u našich skautek vždycky dost a to jim stačí nevidět se jen pár hodin, natož tohle… 😀

Pochvalu si zaslouží především Lucka, Rozinka a Amálka, které si s přípravou jednotlivých schůzek daly nejvíce práce. Díky vám za to holky!

Zapsal Marcel