Venkovní aktivity

5. 3. 2021

Společně se scházet bohužel stále nemůžeme. Vycházení ven samostatně nám ale nikdo nezakázal a tak si naši rádci i vedoucí připravili několik různých aktivit, které zvou k výletům do okolí.

Nejlépe se s tímto úkolem vyrovnaly vedoucí Soviček Lucka s Peťou, které nachystaly krásnou procházku částí Obory mezi Rosicemi, Zastávkou a Babicemi. Na světlušky čekala trasa vyznačená fáborky a na ní několik jednoduchých úkolů.
Pozadu nezůstali ani Jeleni, kteří pro svou aktivitu využili také prostředí Obory, ale oblast blíže k ulici Zbýšovské a Trojici. Většina úkolů byla zašifrována a ukryta v blízkosti naučné stezky. Na nejlepší jelení borce pak čekal poklad schovaný podobně jako schránky geocachingu a v něm čekala odměna.
I Neonky nejvíce oslovila možnost vytvořit nějakou trasu s úkoly. Jejich družina vyrazila na opačný směr – z Rosice kolem Zastávky až na Okrouhlík. I naše skautky čekalo několik úkolů, po jejichž splnění je čekala odměna v podobě odpočinku v krásném prostředí Okrouhlíku.
Trochu jiný formát zvolili Gepardi. Členové vlčecí družiny dostali od svých vedoucích dílčí úkoly, které mohli plnit buď současně nebo si je rozložit na více dní. O splnění úkolů pak měli informovat své rádce.
Poslední venkovní aktivitu jsme si připravili my, vedoucí oddílu. Přestože i pro ni jsme zvolili prostředí rosické Obory, byla něčím ozvláštněná. To zvláštní byla skutečnost, že absolvování celé trasy bylo možné pouze v noci a to po tajemných svítících očích. Na konci této stezky pro odvážné čekal poklad, do kterého se všichni, co úkol zvládli zapsali a za odměnu si mohli vzít malou sladkou odměnu.

Děkujeme všem, kteří se do těchto oddílových aktivit zapojili. Jsme rádi, že se líbily a děkujeme za milou zpětnou vazbu v podobě nejrůznějších fotek, viz fotogalerie: https://esoxrosice.rajce.idnes.cz/Venkovni_aktivity_-_predjari_2021/

Marcel