Výlet Jelenů

1. 8. 2020

V době skautského půstu si pro nás Opičák s Myšákem připravili několik zašifrovaných stanovišť v okolí Rosic. S Jeleny jsme vyrazili v pondělí 18. 5. 2020.

Byla to parádní procházka. Více doplníme…

Sešli jsme se u klubovny a byli jsme moc rádi, že se zase můžeme vidět naživo. 🙂 Dlouho jsme neotáleli. Před námi bylo několik různýc šifer a hádanek.
První úkol jsme nalezli v trávě hned vedle schodů. Bylo v něm napsáno následující: UWDWĚWLWEWJW W1W0W WDWŘWEWPWŮ, souřadnice 49.1775293N, 16.3869818E, část slova |….||. Všichni jsme si tedy oddřepovali a vydali se na pouť.
Druhý úkol nás zaměstnal u přejezdu směrem na Zbýšovskou ulici. Část slova byla |_.__|._ _.||
Odtud jsme vystoupali k místní dominantě, tedy kapli Nejsvětější Trojice. Hledání tady bylo trochu obtížnější, ale zvládli jsme to. Naším úkolem bylo vyfotit panorama. Udělali jsme si i společnou fotku a zjistili další část slova |_ _ _|.._.|
Cestá nás dále vedla mezi poli směrem k Tetčicím. V půli této cesty jsme narazili na křižovatku polních cest, kde se kousek od ní krčil starý seník. Byl nám hned podezřelý. A taky že jo, schovával další část nápovědy. Tentokrát zašifrované breilovým písmem. A část slova do tajenky |_._ _|_ _ _||
Stále jsme se blížili k Tetčicím. Nad nimi, ještě před vězdem do vesnice jsme u mladé lípy u cesty našli další část naší skládačky. Písmena do hledaného slova jsem si zde nezapsal stejně jako na dalším zastavení na tetčickém nádraží. Tam se drobná schránka krčila pod cihlou přímo u drážních budov. Její odlov tak byl o trochu náročnější.
Někteří už v tuto chvíli začínali být trochu unavení, ale zvědavost je hnala kupředu.
Starý mostek přes říčku Bobravu byl dalším místem našeho dalšího hledání. Tentokrát byla zpráva mazaně schovaná přímo pod mostkem. Opatrně jsme ji získali a poté opět uložili na původní místo, aby si mohly stejou trasu brzy projít i naše holky.
Mostová zpráva nás poslala na další místo. Tentokrát hustě zarostlý strom na kterém visel sáček s finální informací. Doluštili jsme ji a zjisitili, že kýžený poklad se skrývá v blízkosti jezevčíka a dogy. No jo, ale kde je ta najít… Naštěstí se stačilo pořádně podívat. Nedaleko od nás stála podezřelá cedule a na ní znázorněna kresba dvou psů – jezevčíka a dogy. Ihned jsme se na značku vrhli a mohli jsme tak slavit. Zvládli jsme totiž nejen najít schránku, kterou Myšák s Opičákem připravili, ale také oficiální schránku geocachingu. Do obou jsme se zapsali a vyrazili směrem k Rosicím.
Na křižovatce Husovy a Tetčické ulice jsme se rozloučili. Byli jsme moc rádi, že jsme spolu tyhle chvíle mohli strávit. Stálo to za to a moc jsme si to užili.

Díky taky oběma rádcům družiny Jelenů, kteří vlastními silami tuto pohodovou procházku připravili.

Fotky zde: Výlet Jelenů