Výlet Soviček a Surikatů kolem Priglu 12.03.2016

6. 4. 2016

V sobotu 12. 3. 2016 jsme se společně vydali objevovat krásy brněnské přehrady, takzvaného Priglu.

Ráno jsme se na zastávce sešli v téměř plném počtu. Šest holek Soviček a šest kluků Surikatů. A aby toho nebylo málo, tak na cestu do Brna se k nám přidala ještě celá družinka Mravenců. Ty jsme v Bohunicích předali Housence a přesedli jsme na další autobus, ve kterém jsme si vysvětlili hru, při které každý dostal pět lístečků a bylo zakázáno používat slova ANO, NE, JO. V případě, že jste někoho nachytali, když dané slova použil, musel vám odevzdat svůj lísteček. Sami si to někdy zkuste, nepoužívat tato slova. Jistě zjistíte, že to není nic jednoduchého.

S ještě jedním přestupem jsme se konečně dostali až k počátečnímu místu našeho výletu – hradu Veveří. Tam jsme se lehce nasvačili a počkali na Katku, která za námi dojela autem s Viktorkou.

Když přijely, rozdělili jsme děti na čtyři skupiny. Každá dostala mapu s poklady (schránky pro hru geocaching), které jsme se chystali najít. A že jich nebylo málo, vyhlásili jsme soutěž o nejlepšího hledače. Mohli jsme tedy vyrazit.

Hned po pár desítkách metrů nás čekala první schránka. Po chvíli hledání jsme ji drželi v rukou, zapsali se do deníčku nálezců a už už jsme se chystali vyrazit na další, když nám Katka vysvětlila ještě jednu hru, která nás doprovázela po celý výlet. U každé nalezené schránky řekne jedno zvíře, které si každý musí zapamatovat s tím, že na konci výletu je zkusíme všechny zapsat.Trasa výletu

Trasa výletu – znázorněna modře

Od hradu jsme vyrazili po červené značce po pravém břehu proti proudu. Postupně jsme míjeli jednotlivé schránky a procházeli nádhernou přírodou několika přírodních rezervací v tomto pořadí: Krnovec, Brenčák, přírodní památkou Na Skalách a Junácká louka. U Veverské Bítýšky jsme se napojili na značku žlutou a už po levém břehu se vraceli zpět k hradu. Nálezy přibývaly stejně jako zvířata k zapamatování a vše šlo jako po másle.

Poslední větší zastávkou byla, trochu symbolicky, Junácká louka, kde jsme také našli jednu z posledních schránek. Dorazili jsme poslední zbytky svačinek, zahráli si pár her, jako třeba boj o šátek, poučili se něco nového o mravencích, kteří si v blízkosti naší zastávky postavili obří mraveniště a spokojeně jsme se vydali zpět pod hrad na zastávku.

Zapisujeme zvířátka

A takhle to vypadá, když musíme rychle napsat vše co máme v hlavě.. 🙂

Tam jsme se rozloučili s Katkou a Viky a stejnou cestou jako sem jsme se vraceli domů. U Zoo jsme se rozloučili ještě se Zdeňkem, zapsali jsme si zapamatovaná zvířata a kolem 18:00 jsme dorazili domů.

Celkem jsme dnes našlapali něco přes deset kilometrů, našli 18 geokeší a i přes to, že bylo ještě brzké jaro, počasí nám přálo a snad mluvím za všechny, když napíšu, že se nám výlet moc líbil a už se těšíme na další společné chvíle.

Zapsal Petr Sůkal – Marcel

Ještě jste neviděli fotky z výletu? Tak šupšup, ať to rychle napravíte! Tady jsou.

Seznam výletníků:

Sovičky: Amálka, Anežka, Barča, Čmelda, Julča a Monča.

Surikati: Danda, Myšák, Opičák, Popcorn, Shifu, Štěpa.

Vedoucí: Katka, Viky, Zdeňa a Marcel.