Den pro děti 1.9.2014

4. 9. 2014

Na začátku září jsme využili nabídku uspořádat nábor nových členů do skautského oddílu Esox ve spolupráci se Střediskem volného času Rosice. Během srpna se tedy rozběhly přípravy a vše vypadalo, že šlape jako dobře namazaný stroj. Bohužel jsou věci, které člověk neovlivní a mezi ty se řadí i rozmary počasí. Přestože jsme do poslední chvíle všichni doufali, že to dopadne dobře, a budeme moci zrealizovat nábor tak jak je nám to nejbližší – v přírodě, v nedalekém zámeckém parku, opak byl pravdou. Hned od rána bylo jasné, že se nám sluníčko bude schovávat celý první školní den.

Dopoledne jsme se tedy pustili do přípravy alternativního „suchého“ programu. Dostali jsme přidělenu místnost s názvem nocležna, kterou jsme proměnili v moderní skautský multikinosál. Ve třináct hodin už bylo vše nachystáno a my jsme se těšili na návštěvníky. Každý příchozí dostal průvodku s několika filmy, které v našem improvizovaném kině musel „zhlédnout“. Zhlédnutí spočívalo ve splnění úkolu, které si pro budoucí skauty připravili jednotliví hrdinové. To proto, aby věděli, jestli vůbec mají předpoklady pro skauting. Děti se tak mohli setkat se Spidermanovou sítí, otestovat svůj superčich, pomoci broukovi Pytlíkovi seřadit pohádkové dvojice, Sherlockovi vyřešit zapeklité případy nebo Shrekovi najít klíč od Fioniny komnaty. I přes nepřízeň počasí si tyto náročné disciplíny vyzkoušely více než dvě desítky dětí a my můžeme s radostí konstatovat, že všichni prošli všemi nástrahami na výbornou. Zdá se, že děti z Rosic a okolí mají ty nejlepší předpoklady pro to, aby se staly vynikajícími skauty, což nás velice těší.

Čas jako by se zrychlil a tři hodiny, vyhrazené na Den pro děti, utekly jako voda. Užili jsme si příjemné, i když deštivé odpoledne a nyní už se těšíme na nové kamarádky a kamarády.

Co říci závěrem? Především DÍKY! Děkujeme všem dětem i jejich rodičům, kteří nás navštívili. Velký dík patří také vedení Střediska volného času, za možnost využít jejich zázemí. A v neposlední řadě také našim pomocníkům ze spřátelených oddílů z Vranovic a Jedovnic.

Za vedení oddílu ESOX Rosice vás zdraví Marcel

PS: Fotky jsou připraveny ke shlédnutí v sekci foto.