Roverské přespání a Zimní Stopa 12. – 13. 1. 2024

by Myšák

13. 1. 2024

K této akci mám postřehy hned od dvou účastníků, což je celá polovina celkového počtu. 🙂

V pátek 12. 1.2024 jsme se sešli v klubovně po schůzce Gepardů a Mamutů v mnohem hojnějším počtu, než většinou, a to díky tomu, že jsme pozvali skauty a skautky z našich oddílů, kteří jsou už dostatečně staří a od příštího školního roku přejdou ze svých družin do našeho roverského kmene.

Na schůzku nás přišlo 16 a program, zdálo se, všechny bavil. Hráli jsme hry, blíže se seznamovali a probírali plány do konce roku. Ne všichni ale na klubovně mohli přespat a tak nás na večer pár ubylo. S ostatními jsme dořešili věci, které byly na programu v plánu a potom začala čistě volná část, která se však nakonec zvrtla ve velkolepý zápas Cožeho a Balvana na molitanech a pro všechny tak kluci zařídili zábavu, než se šlo spát.

Spát se šlo brzy, protože v sobotu jsme museli vstát časně z rána, aby nám neujel vlak, kterým jsme jeli do Silůvek na závod Sněžnou stopou Silůvky, který už několikátý rok pořádali skauti ze Silůvek. Nejeli jsme však všichni. Na závod vyrazily dvě dvojice běžců, Opičák s Myšákem a Štěpa se mnou a ostatní se rozešli, kam potřebovali.

Po příjezdu do Silůvek jsme přišli do klubovny, kde jsme si vyzvedli naše závodní čísla a mapu trasy a nachystali se ke startu. Přibližně v 8:45 jsme našimi čipy odpípli start a vyrazili na trasu, na které na nás čekalo dohromady 12 stanovišť vyžadujících jak zručnost a jemnou motoriku, tak i fyzickou zdatnost a jiné schopnosti. Na všech stanovištích jsme čipem zaznamenávali příchod a ten nám tak počítal čas, který jsme na trase strávili.

Každý z nás odvedl opravdu skvělý výkon a po doběhnutí do cíle na nás čekalo občerstvení a teplý čaj, který se popíjel v průběhu čekání na vyhlášení výsledků. To proběhlo po tom, co se všichni závodníci vrátili z trasy a vyhlašováni byli podle věkových skupin. Naše dvě hlídky se ve věkové skupině pro dospělé umístily na 6. místě (Myšák a Opičák) a na jedenáctém místě (Štěpa se mnou).

Po vyhlášení se hlídky rozešli domů a my jsme vyrazili na vlak zpátky do Rosic s přesvědčením, že příští rok nás pojede víc a tentokrát závod vyhrajeme.

Adam

Vstali jsme a jeli jsme vlakem do Silůvek na orientační běh. Zaregistrovali jsme se a dostali jsme další informace. Opičák běžel s Myšákem a Štěpán běžel s Adamem. Vyfotili jsme se před závodem. Během závodu jsme dělali nějaké disciplíny. Po konci závodu jsme si dali legendární čaj. Zúčastnilo se rekordně hodně hlídek. Já jsem skončil s Adamem na 11.místě a Opičák s Myšákem obsadili poslední nediplomatické místo. Užil jsem si závod a doufám, že příště tam zas pojedeme.

Štěpa