Výprava vlčat a světlušek do Jihlavy 10.-12. 11. 2023

by Myšák

12. 11. 2023

V pátek brzy odpoledne jsme se sešli na nádraží v Rosicích a vyrazili na dobrodružnou cestu do Jihlavy. Neodradilo nás ani několik přestupů a náhradní doprava. Večer jsme po všech útrapách dorazili na skautskou klubovnu, kam jsme se sotva vešli. Čekalo nás víkendová hra podle filmu Zootropolis, úkolem dětí bylo najít Gazelu, která byla unesena.

V sobotu jsme vyrazili na půldenní výlet do Rantířova. Cestou je Judy Hopkavá seznamovala s podezřelými z únosu gazely. Poblíž cíle naší cesty jsme si na ohni uvařili polévku, všem moc chutnala a hlavně nás všechny zahřála. Zpátky jsme se vraceli vlakem z Rantířova do Jihlavy. V klubovně pokračovalo pátrání a skládání informaci o případu. Pátrači zkoušeli malovat podezřelé. Ale tím to nekončilo. Dostala se k nám informace, že se ztratila také vydra. A tak večer začalo stopování Vydry. Ve tmě bylo těžké stopy najít, ale nakonec to světlušky i vlčata zvládli a pana Vydru vrátili domů za rodinou.

V neděli dopoledne děti dokázali vyluštit šifru a díky ni najít únosce Gazely. Všechno dobře dopadlo a vydali jsme se na zpáteční cestu domů.

do střediskové kroniky zapsala Čmelda