Roverské přespání 20./21. 10. 2023

by Myšák

21. 10. 2023

Setkali jsme se na faře v pátek 20.10. v 18:30. Přišli Myšák, Opičák, Balvan, Adam, Cože, Rožínka, Terka a Štěpán. Program připravoval Cože a a Adam. Dali jsme si hovor s Otesánkem přes online hovor. Vysvětloval, co je to kjógen.

Poté jsme probírali roverský kompas, co to je a kdo by chtěl plnit. Poté jsme se seznámili s 2 weby. Konkrétně Roverský rozcestník a a skautská křižovatka. Měli jsme za úkol připravit si program po konkrétní družiny.

Po této činnosti jsme připravili židle kolem kamen, sedli jsme si a začala výborná diskuse na velice zajímavá témata a každý vyjádřil svůj názor. Diskutovali jsme asi 25 minut.

Šli jsme ven si zahrát zajímavou hru.
Nejprve jsme hledali nějakou skleněnou nádobu, ve které byla čočka. Potom jsme šli do klubovny a museli jsme najít z cca 300 čoček 6 exkluzivních jedinečných čoček, kde bylo 6 čísel. Poté jsme šli nahoru po schodech na náměstí. Hledali jsme tajuplný černý záhadný kufřík, kde byl ukrytý tajný vzkaz pro nás. Hledali asi 10 minut, prošli jsme celé náměstí a najednou Opičák našel pomocí své logiky a trochu štěstí ten kufřík. Lámali jsme si hlavu, jak otevřít ten kufr. Po pokusech-omylech a po nápovědách jsme konečně našli nápovědu. Pomocí nápovědy jsme otevřeli kufr a vyházeli jsme všechny věci a vyluštili jsme kód. Potom jsme šli na Trojici. Využili jsme zkušenosti ze šifer. Později jsme kráčeli zkratkou z Trojice na hřbitov. Tak po 20 minutách cesty jsme došli k hřbitovu a nalezli poslední část hry. Vyluštili jsme a pomalu, ale jistě jsme se vraceli k faře. Byla asi půlnoc.

Následně jsme hráli hru demonstrace. Drželi jsme se pevně jako lvi. Nakonec vydrželi Adam s Opičákem. Zahráli jsme si potom nějaké deskové hry, dali jsme si večeři. Pobývali jsme asi do 1:30. Rozložili jsme věci a spali do dalšího dne do 8:15 ráno. Vzbudili jsme se, uklidili, rozloučili a odešli jsme spát.

Do střediskové kroniky zapsal Štěpa.