Skautská výprava do Krkonoš 27. 9. – 1. 10. 2023

by Myšák

1. 10. 2023

Ve středu 27.9. jsme v 15:20 měli sraz na vlakovém nádraží v Rosicích. Vlak jel 15:40. Dojeli jsme do Brna, kde nám Rozinka vysvětlila hru, která se bude hrát. Tato hra byla ve skupinkách a byla určena na cestu vlakem. Byly tam různé úkoly a taky pár otázek, na které jsme měli odpovědět. Cesta proběhla bez problémů, a proto jsme po dalším přestupu v Hradci Králové a Svobodě nad Úpou dorazili na chatu. Po vybalení a večeři, kterou jsme si přivezli z domu, jsme si zazpívali večerku a šli spát.

Celou výpravou nás provázeli Krakonoš s pánem lesa, protože nějaký výtržník způsoboval v Krkonošském národním parku problémy. Proto jsme si ve čtvrtek po snídani měli sbalit věci, protože jsme měli vyrazit na výlet. Cílem našeho výletu byla Kolínská bouda. Zde jsme měli možnost se občerstvit nebo dokonce nakrmit kozy. Poté, co jsme se vrátili z výletu, jsme měli osobní volno a pak jsme hráli hru ve skupinkách. Šlo o to, že v okolí naší chaty byli rozmístěny papíry s nějakými informacemi o KRNAPu, Sněžce atd a my si ty informace měli zapamatovat. Když jsme obešli všechny papíry a vrátili se do chaty, měli jsme večeři a pak jsme hráli takový kvíz, abychom mohli použít informace získané předchozím programem. Po tomto kvízu jsme si zazpívali večerku a šli jsme spát.

V pátek jsme museli vstávat brzo ráno, abychom se stihli nachystat na výlet na naši nejvyšší horu – Sněžku. Tento výstup měl zhruba 22 km tam i zpátky. I přes počáteční nevoli jsme se všichni překonali a nejvyšší vrchol zdolali. Na vrcholu jsme měli na chvíli rozchod, abychom si mohli koupit turistické vizitky apod. Cestou zpátky jsme se stavili v chatě pod Sněžkou, kde jsme se chvilku zdrželi, abychom si mohli odpočinout. Pak už jsme šli rovnou na chatu. Po večeři jsme hráli různé zajímavé deskovky. Potom jsme si zazpívali večerku a šli spát.

V sobotu jsme byli na nedalekém hřišti a hráli jsme na schovávanou. Hřiště bylo docela rozlehlé, takže to stálo za to. Vrátili jsme se akorát na oběd a po obědě jsme si mohli užívat polední klid. Když polední klid skončil, rozdělili jsme se do skupinek a měli jsme posbírat části šifry. Byla to morseovka a když jsme naše výsledné nápovědy dali dohromady, dozvěděli jsme se, kde se ukrývá zlý narušovatel klidu v Krkonošském národním parku. Po jeho dopadení jsme si už začali balit naše věci, abychom se tím v neděli nezdržovali. Poté jsme si opět mohli zahrát všemožné deskovky, které jsme si den předešlý zahrát nestihli. Následně jsme si zazpívali večerku a šli spát.

V neděli jsme se už jenom nasnídali a pak jsme vyrazili domů. Po cestě jsme měli čas na to, abychom si mohli sdělit naše pocity z této akce, napsali jsme zpětnou vazbu a než jsme se nadáli, už jsme byli opět na vlakovém nádraží v Rosicích. Na tuto povedenou akci budeme vzpomínat ještě několik dalších let.

Do střediskové kroniky zapsala Ještěrka

PS: Fotky z akce jsou na Facebooku: Letošní rok začínáme docela… – Skautské středisko Esox Rosice | Facebook