Tábor 2018 – Šemíkovice

Zástupce vůdce tábora: Petr Fischer – Adept

Zdravotník: Barbora Janková – Housenka

Hospodář: Kateřina Sůkalová – Katka

Kuchař: Zdeněk Selucký – Zdeňa, Eliška Selucká, Kristýna Matušková – Kristy, Jakub Matuška – Mamut, Petr Uttendorfský – Uťák

Ostatní vedoucí: Pavel Fischer – Bejk, Adéla Fischerová – Šot, Barbora Janková – Housenka, Klára Klimšová – Studánka, Kamila Novotná – Woody, Zita Ondráčková – Dráček, Vít Rusňák – Virus, Johana Ryšavá – Pavučinka, Adéla Sýkorová – Sýkorka.

Celotáborová hra: Byla inspirována divokým západem. Světlušky a vlčata byli rozděleni do čtyř týmů podle barev svých šátků – červení, modří, zelení a oranžoví. Jejich úkolem bylo budovat železnici napříč spojenými státy. To ale nebylo vůbec jednoduché a v průběhu celého tábora se před ně stavěly nejrůznější překážky, které museli překonávat. Skautky a skauti z družiny Ježků měli stejné téma, ale program byl upraven jim na míru. Bodováni byli individuálně a příležitostně se přidávali k jednotlivým družinám mladších členů, kterým někdy pomáhali, jindy trochu škodili. Podle toho, jak se jim dařilo zdolávat výzvy, nakonec družiny i jednotlivci vyrazili na závěrečnou honbu za pokladem. Čekali na ně opět obtížné situace, se kterými si museli poradit. To se všem podařilo a mohli si tak užít kýžené odměny v podobě pár sladkostí a zbrusu nového oddílového trička.

Abecední seznam účastníků dle družin:

Světlušky Sovičky (13): Dolejšová Eliška – Čmelda, Fafílková Anežka – Fafi, Kalakajová Monika – Hruška, Klimešová Veronika – Verča, Kořínková Markéta – Maky, Kořínková Zuzana – Zuza, Kotačková Lucie – Lucka, Kurthová Julie – Linka, Němcová Anežka – Němi, Němcová Barbora – Barča, Perglová Sára, Rozínková Barbora – Rozinka, Vybíralová Ester – Ještěrka.

Vlčata Gepardi (8): Fafílek David – Dave, Háze Jakub – Dino, Hoke Tomáš – Hokejka, Horký Hynek – Pokémon, Kala Radovan, Kalakaj Adrian – Shifu, Němec Štěpán – Štěpa, Palát Sedrik – Smíšek.

Skautky a skauti Ježci (11): Dolejš Vojtěch – Opičák, Kalakaj Patrik – Popcorn, Kořínek Šimon – Kořen, Kurthová Amélie – Amča, Masár Jakub – Otesánek, Masár Matěj, Staňková Marika, Šabacký Martin – Cože, Šíma Daniel – Myšák, Viceník Lukas, Vintrlíková Tereza.

Benjamínek (1): Sůkalová Viktorie – Viky.

Slibový táborák proběhl v sobotu 21. 7. 2018:

Slib skautek složily: Amča a Marika.

Slib skautů složili: Opičák, Popcorn, Kořen, Cože a Myšák.

Slib světlušek složily: Verča, Sára a Rozinka.

Slib vlčat složili: Dave, Dino, Hokejka, Pokémon, Radovan a Smíšek.

Odborky a vlčci a světýlka, které byly plněny na táboře:

K odborkám a vlčkům jsme letos přistoupili trochu alternativně. Jejich plnění jsme nechali na aktivitě jednotlivců, což se ne úplně osvědčilo. Tomuto tématu se tak budeme věnovat i v průběhu následujícího skautského roku.

Počasí: Bylo průměrné. Střídaly se dny teplejší i méně teplé, dvakrát docela slušně zapršelo, jeden den nám propršel v podstatě celý. Druhý pořádný slejvák přišel v pátek v den příjezdů rodičů na tábor. Stihli jsme si zahrát hru, povečeřet, ale na táborák tentokrát nedošlo. Hřát nás může dobrý pocit, že jsme připravili krásný slavnostní oheň pro zahájení následujícího tábora.

Klady tábora:

1. Pracuje se na tom…
  2.
  3.
  4.
  5.

Bližší předtáborové informace:

V roce 2018 proběhne tábor v termínu od 14. do 28. 7. 2018 – bude tedy od soboty do soboty.

Počítáme s účastí všech dětí z Ježků, Soviček i Gepardů. Podmínkou ovšem bude příkladné chování na všech ostatních oddílových i družinových akcích. V letošním roce nejspíš pokoříme hranici 30 účastníků a proto bude nezbytná jistá disciplína!

Také bychom byli rádi, aby všechny děti jely na celou dobu tábora. Týdenní pobyty nejspíše nebudeme umožňovat. Děkujeme za pochopení.

S rodiči nejmladších členů ještě jejich účast na táboře probereme individuálně dle aktuální situace.

Stejně jako v loňském roce pojedeme do údolí říčky Rokytné, nedaleko obce Šemíkovice. Zde je odkaz na mapu: https://mapy.cz/s/1IPY0

Už teď si můžete dát do kalendáře termín 27. 7. 2018 (pátek), kdy opět proběhne společný táborový oheň, na který jsou zváni rodiče všech táborníků a také všichni členové, kteří se nebudou moci zúčastnit tábora, pochopitelně také v doprovodu rodičů. 🙂

Cena tábora je v jednání – předpokládáme, že bude nejspíš 3000,- Kč. Bližší informace budeme postupně zveřejňovat.

Určitě můžete počítat s předtáborovou schůzkou s rodiči. Účast doporučujeme především rodičům nových táborníků, ale myslíme, že vhodná bude i pro rodiče těch zkušenějších. 😉 Termín oznámíme emailem.

Předpokládané složení táborového týmu, které v tuto chvíli ještě ladíme:

Vůdce tábora: Petr Sůkal – Marcel

Zástupce vůdce tábora: Petr Fischer – Adept

Zdravotník: Barbora Janková – Housenka

Hospodář: Kateřina Sůkalová – Katka

Kuchař: Zdeněk Selucký – Zdeňa, Jakub Matuška – Mamut

Ostatní vedoucí: jsou v řešení