Tábor 2019

8. 7. 2019

Už jsme na táboře!!!

Pokud nám chcete sdělit něco důležitého, pište dopisy:

Tábor rosických skautů
Jméno táborníka
Pošta Partner Ketkovice
Ketkovice 214, 66491

V roce 2019 proběhne tábor v termínu od 6. do 20. 7. 2019 – bude tedy od soboty do soboty.

V letošním roce nás čeká první opravdu samostatný tábor – aktuálně domlouváme pronájem louky a další potřebná povolení.

Stavba tábora proběhne od pátku 28. – 30. 6. 2019 a zveme na ni zejména tatínky, kteří se nebojí manuální práce – zde uvádím pár příkladů, co nás všechno bude čekat: kopání a stavba latrín, kopání odpadové jámy, výběr, pokácení a vztyčení stožáru nebo stavba kuchyňské konstrukce, kamen, stanů, hangárů, no práce bude až až. 🙂

Počítáme s účastí dětí ze všech družin.

Podmínkou ovšem bude příkladné chování na všech ostatních oddílových i družinových akcích. Důležitá bude také docházka dětí zejména na vícedenní akce. Je možné, že budeme částečně táborovou kapacitou omezeni a stane se, že nebudeme moci vyhovět všem zájemcům. V takovém případě o takové situaci podáme podrobnější informace. Prosím vezměte tuto skutečnost na vědomí a počítejte i s variantou, že se může stát, že vaše dítě nebudeme na tábor moci vzít.

Také bychom byli rádi, aby všechny děti jely na celou dobu tábora. Týdenní pobyty nebudeme umožňovat. Děkujeme za pochopení.

Po řekách Jihlavě a Rokytné, u kterých jsme tábořili v minulých letech, nás letos čeká táboření u řeky Oslavy v katastru obce Nová Ves, ale blíže k vesnici Čučice.

V letošním roce nás čeká změna tábořiště – pojedeme do údolí říčky Oslavy. Zde je odkaz na mapu: https://mapy.cz/s/3nBA8

Už teď si můžete dát do kalendáře termín 19. 7. 2019 (pátek), kdy opět proběhne společný táborový oheň, na který jsou zváni rodiče všech táborníků a také všichni členové, kteří se nebudou moci zúčastnit tábora, pochopitelně také v doprovodu rodičů. 🙂

Cena tábora je 3000,- Kč.

Určitě můžete počítat s předtáborovou schůzkou s rodiči. Účast doporučujeme především rodičům nových táborníků, ale myslíme, že vhodná bude i pro rodiče těch zkušenějších. 😉 Termín je pondělí 24. 6. 2019 v odpoledních hodinách.

Předpokládané složení táborového týmu, které v tuto chvíli ještě ladíme:

Vůdce tábora: Petr Sůkal – Marcel

Zástupce vůdce tábora: Petr Fischer – Adept, Kamila Novotná – Woody

Zdravotník: Barbora Janková – Housenka

Hospodář: Kateřina Sůkalová – Katka

Kuchař: Uťák, Mamut, Adam, Eliška, Vlastík, Zdeňa – je jich moc, ale každý může jen na chvilku, takže o rozmanitost kuchyně nebude nouze. 🙂

Ostatní vedoucí: Dráček, Šot, Bejk a uvidíme, kdo se ještě přidá. 🙂