Pozastavení běžné skautské činnosti!!!

15. 3. 2020

Vážení rodiče, přátelé našeho oddílu,
vedení Junáka – českého skauta rozhodlo, že od 11. března do odvolání bude pozastavena veškerá běžná skautská činnost. Jedná se o družinové schůzky, oddílové schůzky, výpravy, závody i akce skautského vzdělávání.

Jde o těžký krok, který navazuje na rozhodnutí přijímané státními institucemi v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací. Jako skauti a skautky cítíme naši společenskou odpovědnost a chceme jednat s ohledem na ochranu starších a oslabených spoluobčanů. Jsme přesvědčeni, že jde o dobrý preventivní krok ve správný čas.

Doufáme, že skautskou činnost budeme moci co nejdříve obnovit – budeme vás o tom samozřejmě okamžitě informovat.

Pro náš oddíl to v tuto chvíli znamená, že nebudou probíhat žádné družinové schůzky, bohužel také musíme odložit termín plánovaného setkání v kině, které mělo proběhnout 19.3. Zrušena je také akce Ukliďme Rosice (28.3.) a víkendová akcí Soviček a Gepardů (3.-4.4.) – náhradní termíny budeme řešit po zrušení pozastavení činnosti.

S definitivní platností jsou pro letošní rok zrušeny také skautské závody vlčat a světlušek. Jejich konání je přesunuto na příští rok, viz článek na křižovatce.

O dalších akcích budeme informovat postupně.

V případě dotazů nás prosím neváhejte jakkoliv kontaktovat. Děkujeme.

Za vedení 7. oddílu Esox Rosice zdraví
Petr Sůkal – Marcel
zástupce vedoucí oddílu

Výše uvedené je platné v okamžiku zveřejnění sdělení. Pokud se situace podstatně změní nebo budou přijata jiná rozhodnutí, budeme Vás informovat mj. na adrese www.skaut.cz/koronavirus.