Skauting “na doma”

17. 3. 2020

Co s dětmi doma? Nejlepší je smysluplná zábava. Tady sdílíme pár tipů…

Dětem už je jistě každá chvíle dlouhá a zrušení stávajících omezení je zatím v nedohlednu. Napříč celým naším skautským hnutím nyní rezonuje myšlenka online skautingu, případně skautingu individuálního.

Zde přikládáme některé další zajímavé materiály, které jsou doma skvěle využitelné.

Pro světlušky Sovičky a vlčata Gepardy sdílíme materiály připravené roverskou družinou Lachtanů z České Třebové, kterým děkujeme za možnost tento materiál využít.

Challenge pro světlušky a vlčata

Budeme rádi, pokud rodiče materiály dětem vytisknou, abychom je na některé ze schůzek, které se snad brzy zase rozběhnou, mohli projít a popovídat si o zážitcích s plněním úkolů spojených.

Pro skautky Neonky a skauty Jeleny máme jinou výzvu, doslova výzvu Skautského borce (jehož týmu také děkujeme), kde si svůj vlastní program mohou všichni vygenerovat dle vlastního uvážení.

Výzva skautského borce pro skautky a skauty

Jedná se o takovou alternativu modrého života. Pojďme se do toho pustit už nyní a hned jak to bude možné, tak to na schůzkách porovnáme! 🙂

V případě, že by to někomu ze skautů nestačilo. Doplňujeme materiály pro skautky a skauty ze stejné dílny, jako výše pro světlušky a vlčata. Moc děkujeme!

Challenge pro skautky a skauty

A pro všechny přikládáme taky odkaz na online skautské kvízy z dílny skautského střediska Fidelis et Fortis:

Těšíme se i za případné reakce – pokud se při plnění některého z úkolů vyfotíte a pošlete fotku třeba i s krátkým komentářem na mail skauti.rosice@gmail.com, budeme moc rádi a vše tu postupně budeme zveřejňovat, ať jsme v obraze, jak se komu daří. 🙂

Předem děkujeme a těšíme se na všechny tyto “společné” online aktivity.

Za vedení oddílu zdraví Marcel

PS: Tady trocha pohybu z dílny jedné naší šikovné maminky. 🙂 Využitelné idálně pro mladší světlušky a vlčata nebo mladší sourozence našich zkušenějších členů. Děkujeme i za takovou aktivitu! 🙂

A jak se daří plnit výzvy?

Pokémon s Halčou do toho šli po hlavě:

“Skautská karantenová výzva zní: postav si bunkr. Naši miniskauti do toho šli po hlavě a s přespávačkou na dobu neurčitou. ” Máme radost!

Ani s Viktorkou nezahálíme a pustili jsme se do stavby domečku. 🙂