Výlet Soviček a Sýkorek 1. 10. 2022

1. 10. 2022

Obě družinky světlušek (Sovičky i mladší Sýkorky) se domluvily a v sobotu 1.10. vyrazily na společný výlet. Plán byl dojet vlakem do Omic a přes přírodní park Bobrava se pěšky vrátit do Rosic.

Sešly jsme se v 10:30 na nádraží v Rosicích. Holky měly za úkol přibalit si sebou do baťůžku kromě svačiny i dobrou náladu, a to se podařilo. Protože i když měl vlak zpoždění a vyrážely jsme směr Omice až o půl hodiny později než jsme plánovaly, dobrou náladu to nikomu nezkazilo a s veselým smíchem jsme po 11 hodině dorazily do Omic.
Z nádraží jsme se vydaly lesní cestičkou, po které jsme dorazily až k přírodnímu parku Bobrava. Tam jsme si udělaly krátkou přestávku na svačinku a zahrály jsme si hry. Tady se k nám přidala jedna malá Sýkorka – Viktorka a pokračovaly jsme dál.

Všechny jsme si procházku užívaly a ani jsme si nevšimly, že jsme sešly z cesty. Naštěstí jsme kontrolovaly mapu a včas jsme se vrátily na správnou trasu. Kolem poledne jsme si na louce u lesa daly oběd, který nám maminky nachystaly. Po obě jsme si vyzkoušely, jestli umíme poznávat stromy podle listů a vysvětlily jsme si pravidla hry Nálety, kterou jsme měly v plánu hrát na dalším úseku cesty. Posilněné obědem a odpočinuté jsme vyrazily do kopce který na nás čekal. Po zdolání kopce dostaly holky za úkol najít místo na kterém se společně vyfotíme. Po focení jsme si daly malinkou přestávku, a protože jsme měly ještě dost času, tak jsme se rozhodly další úsek cesty trochu zkomplikovat.

Rozdělily jsme se do dvojic a jedna z dvojice si zavázala oči a šla poslepu a druhá ji navigovala. Protože hra všechny moc bavila, vydržely jsme ji hrát až do Tetčic. I přes to, že jsme se u hry všechny moc bavily, neobešla se bez drobného zranění – odřené koleno jsme ošetřily a pokračovaly jsme dál. Čekala nás poslední část výletu – cyklostezka z Tetčic do Rosic, která trvala nejdéle i když byla po rovince, protože už všechny bolely nohy. V 16 hodin jsme dorazily na nádraží do Rosic, kde už na nás čekali rodiče.

Myslím, že první výlet, na který holky tento rok vyrazily, se povedl a celých 9 km zvládly na výbornou. Už teď se všechny těšíme na další společné akce.

Zapsala Barča Rozínková – Rozinka

PS: Fotky z výletu jsou jako obvykle v naší galerii.