Zahajovací schůzka 16.9.2022

16. 9. 2022

V pátek 16.9. proběhla oddílová zahajovací schůzka. V 16 hodin jsme se sešli na kolbišti, kde se děti dozvěděly, do jaké družiny a s kým budou chodit.

Následně nás čekala hra – děti se rozdělily do 5 náhodně vybraných týmů, každý tým měl svého vedoucího, dostal svoji barvu lístečků a zvolil si na kolbišti místo, kde bude jeho základna. Hra trvala asi 30 minut, úkolem bylo co nejvíce lístečků své barvy dostat do základen ostatních týmů. Mělo to ale jeden háček – ve hře byly také postavy, jež měly pravidla, která přebíjí kterou. Postavy si hráči měnili losem každé kolo, pokud po cestě s lístečkem k sousednímu týmu někoho z jiného týmu potkali, museli si říct svoje jméno a postavu. Hráč, jehož postava byla silnější, pokračoval ve hře, hráč se slabší postavou se musel vrátit do své základny a vylosovat si novou postavu.

Po skončení hry jsme se všichni společně vyfotili a pak nám Marcel řekl výsledky společné hry. Potom jsme se přesunuli do areálu starého pivovaru, kde jsme si v družinách pověděli něco o tom, jak budou probíhat schůzky a podobně. Poté jsme se usadili na lavičky kolem ohně a Balvan svým slavnostním zapalovačem zažehl pyramidu, kterou nachystal dopoledne Marcel. U ohně jsme pak za doprovodu kytary zpívali – nejprve píseň Červená se line
záře, potom i další, které známe z táborů a podobně. Mimo jiné i píseň Banana s tanečním doprovodem – Neonky předcvičovaly.

V 19 hodin schůzka skončila. Akce byla vydařená, sešlo se nás 57 dětí a 10 vedoucích.

Zapsal Myšák – Dan Šíma

Foto v galerii na rajčeti.